Wątek: Trudna Sprawa
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2008, 14:08   #123
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
Trzask otwieranych z łopotem drzwi zwrócił uwagę elfa. Dostrzegł pieniącego się krasnoluda twardo zmierzającego w jego stronę. Sokół odleciał w odległy kąt pomieszczenia. Zaciśnięty i wyciągnięty topór nie świadczył o dobrych zamiarach. Wiedział, że mogą być kłopoty dlatego też zastosował najprostszy znany mu czar i oddalił się na kilka kroków. – Aerp kaech – czar swą mocą sprawiał, że nawet jego rzucenie było przysłonięte iluzją. Dla postronnych obserwatorów elf siedział spokojnie obserwując krasnoluda Przez chwilę zastanawiał się czy krasnolud spróbuje zabić iluzję, jednak nie spotkała go tak niewątpliwa przyjemność. Krasnolud krzycząc w wściekłości, kopnął i złamał taboret – już po tym fakcie mógł zorientować się, że iluzja siedzi jakby unosząc się w powietrzu – dopiero chwilę później gdy cios natrafił pustkę pomógł mu rozwiać wszelkie wątpliwości, no chyba że jego inteligencja ( test INT wymagany by zorientować się że ma się do czynienia z iluzją) nie pozwoli mu na to...

- Szanowny Snorri wybacz, że naraziłem Cię na szukanie stwora po próżnicy, ale on tam był. Złapał mojego sokoła, przekazał mi wiadomość po czym go puścił. Dlatego wybiegłem i wróciłem z Chowańcem ( teraz nie musiał się już tak ukrywać, w końcu wszyscy już chyba wiedzieli kim jest ).

- To nie jest zwykły potwór tylko coś bardziej inteligentnego, następnym razem pomogę Ci go znaleźć, jeśli jeszcze będziesz chciał, no i jeśli jeszcze będę żył. Wybacz i pozwól postawić sobie piwo…

Elf odsunięty na kilka metrów wcale nie czuł się bezpieczny. Wiedział do czego zdolny jest krasnal i nie zamierzał z nim walczyć. Nie chciał tez uciekać, gdyż gdyby wrócił zrobiłby to tylko w jednym celu…


( rzuca czar Maska Iluzji, 3 kości, szkic jako składnik +2)

(Gdyby krasnolud i tak chciał cos zrobić elfowi, ten przerywa wypowiedź i ponownie rzuca czar oddalając się z karczmy )
 

Ostatnio edytowane przez Eliasz : 21-02-2008 o 18:30.
Eliasz jest offline