Wątek: Dziecię Chaosu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2008, 16:42   #24
Efcia
 
Efcia's Avatar
 
Reputacja: 1 Efcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputacjęEfcia ma wspaniałą reputację
Lili nabrała powietrza i już, już chciała coś powiedzieć gdy ją zatkało, wypuściła je ze świstem.
Że co?? Że jak?? Jak on śmie?? Mnie. Takie propozycje. A gdzie honor?? Niby taki miły, taki… taki…
Aż się cała gotował w środku. Nie mogła uwierzyć w to co przed chwilą usłyszała.
Jak on w ogóle mógł pomyśleć o czymś takim. Statek. Statek. A na cholerę mi statek, gdy port zamknięty.
Elizabeth kilkakrotnie otwierała usta, żeby coś powiedzieć, ale za każdym razem wypuszczała tylko ze świstem powietrze z płuc.
No to wpadłam, z deszczu pod rynnę. Popatrz jaka piękna okolica, pani. Pokażę ci gdzie się zatrzymałem.
Kobieta nie mogła sobie darować, że dała się tak omamić.
W pewnym momencie wymierzyła siarczysty policzek swojemu rozmówcy i ruszyła biegiem do swojego pokoju. Tam rzuciła się na łóżko. Chwilę bezsilnie waliła pięściami w poduszkę. A gdy złość minęła…
Smutna prawda, pomyślała. Samotna kobieta w obcym kraju, bez grosza przy duszy.
Lili przypomniała sobie wyraz twarzy Saszy, gdy wspomniała o służącej i jego zachowaniu. W jego oczach było coś takiego, co ją wtedy przeraziło i ten strach pozostał do dziś. Niechciałby ponownie oglądać go w takim stanie.
Już wolę rzucić się ze skały. – Powiedziała cicho do siebie.
 
__________________
- I jak tam sprawy w Chaosie? - zapytała.
- W tej chwili dość chaotycznie - odpowiedział Mandor.

"Rycerz cieni" Roger Zelazny

Ostatnio edytowane przez Efcia : 19-02-2008 o 17:12. Powód: błędy
Efcia jest offline