Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2008, 21:14   #112
Mettalium
 
Mettalium's Avatar
 
Reputacja: 1 Mettalium wkrótce będzie znanyMettalium wkrótce będzie znanyMettalium wkrótce będzie znanyMettalium wkrótce będzie znanyMettalium wkrótce będzie znanyMettalium wkrótce będzie znanyMettalium wkrótce będzie znanyMettalium wkrótce będzie znanyMettalium wkrótce będzie znanyMettalium wkrótce będzie znanyMettalium wkrótce będzie znany
iiiii zaczyna się kolejne spotkanie (btw. bardzo kulturne zresztą, każdy nawija ile chce i nikt mu nie przerywa ). To poruszę kwestię, która drażniła mnie już podczas poprzedniego i która chyba nawet ostatnio była poruszana w komentarzach do Dreamfalla. Mianowicie kopiowanie wielkich akapitów tekstów z innych postów. Nie chodzi mi o jakiś tam plagiat, a o to że przeskakując wielkie skopiowane akapity, których nie chce mi się czytać po raz drugi, najczęściej gubię małe, kilku zdaniowe wstawki autora. Im więcej informacji, tym więcej dezinformacji. To tytułem wstępu.

Teraz część praktyczna, czyli co zrobić. Parafrazowanie wypowiedzi, zamiast ich kopiowanie raczej mija się z celem, gdyż wtedy nawet nie będzie wiadome co przeskakiwać, by pominąć znane już informacje. Początkowo myślałem nad zrobienie czegoś takie, że kopiujemy jedynie ostatnie zdanie i dorzucamy trzy kropeczki na początek:
Cytat:
...to jest końcówka ostatniego zdania z akapitu za, który chcemy wrzucić nasze trzy grosze.
A tu rozpoczyna się nasza wstawka.
Podejrzewam jednak, że gdybyśmy chcielibyśmy się wcisnąć kilka razy jednozdaniowymi wstawkami, czytelność znów ukryłaby się w ciemnych i brudnych zakamarkach piwnicy. To też wpadłem na inny pomysł, ano kopiujemy sobie akapit i zmniejszamy go do 1 (tag SIZE="1"), a następnie piszemy twórczość własną. Dzięki temu na pierwszy rzut oka będzie wiadome czego można nie czytać, bo już treść się zna, a co trzeba:
Cytat:
To jest część kopiowanego posta. To jest część kopiowanego posta. To jest część kopiowanego posta. To jest część kopiowanego posta. To jest część kopiowanego posta. To jest część kopiowanego posta. To jest część kopiowanego posta. To jest część kopiowanego posta. To jest część kopiowanego posta.
A to już nasza wstawka.
Co wy na to? I czy w ogóle to jest tutaj tylko mój problem, czy wam też to... (z braku lepszego słowa niech będzie) zjawisko przeszkadza?
 
__________________
To była długa (i kosztowna) awaria...
Mettalium jest offline