Wątek: funny stafik ;)
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-02-2008, 22:23   #156
John5
 
John5's Avatar
 
Reputacja: 1 John5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłośćJohn5 ma wspaniałą przyszłość
Ostatnio przypomniałem sobie kilka kawałów o starej (nie)dobrej komunie. Więc zamieszczam

1. W urzędzie na ścianie wisi portret Stalina. Niedowidząca staruszka mówi:
- Ale się nam marszałek postarzał!
- Obywatelko - prostuje urzędnik - to nie Piłsudski, to Stalin - nasz największy dobroczyńca, wyzwolił nas od Niemców!
- Daj mu Boże zdrowie - wzdycha staruszka - gdy-by tak jeszcze Rosjan popędził.

2. Mao Tse Tung dzwoni do Stalina z prośbą o pomoc:
- Potrzeba mi miliard dolarów, sto mi-lionów ton węgla i pięćdziesiąt milionów ton ryżu.
Stalin odpowiada:
- Dolary - proste, węgiel też, ale skąd wam Bierut ma wytrzasnąć tyle ryżu?

3. Delegacja polska przyjeżdża z oficjalną wizytą do Moskwy. Chruszczow zwraca się do Gomułki:
- Towarzyszu, słyszałem, że u was w Polsce jest taki antyrosyjski poeta. Nazywa się Mickiewicz.
- Ale on już nie żyje… - odpowiada Gomułka. Chruszczow poklepuje Gomułkę po ramieniu i mówi:
- I za to was lubię, towarzyszu, za to was lubię!

4. Jaruzelski zmarł i poszedł do piekła, ale przez szacunek dla jego dokonań dano mu wybrać oddział. Idzie więc korytarzem i patrzy. Za jednymi drzwiami płonie wielki ogień, za drugimi lodowate piekło jak na Kołymie, za innymi jeszcze potępieni noszą ciężkie kamienie… Źle, myśli generał, gdy diabeł dyżurny otwiera drzwi następnej celi. A tu niespodzianka. Zebrali się w niej sami znajomi: jest chytrze uśmiechnięty Iljicz, wąsaty i dziobaty generalissimus, a ze swoich krwawy Felo, fałszywie uśmiechnięty Nowotko, Sierow z NKWD i Różański z UB, Berman i Loga, Palą cygara i przyjaźnie rozmawiają, choć stoją po kolana w fekaliach.
- Tu zostanę - decyduje generał.
- Tu? - upewnia się diabeł.
- Tak, tu.
Ledwie generał zdążył się przywitać, gdy do pokoju wpada drugi diabeł:
- Koniec przerwy - wrzeszczy - padnij!

5. Jaruzelski bierze udział w teleturnieju “Wielka gra”.
- Co by pan zrobił - pyta prowadząca - gdyby ponownie powstała “Solidarność”?
Jaruzelski zbyt długo się zastanawia, więc spikerka ponagla:
- Prosimy o odpowiedź, bo czas mija.
- …będę strzelał…

No i jeszcze na koniec wyjaśnienie paru skrótów

MO - Mogą Obić,
ORMO - Oni Również Mogą Obić,
ZOMO - Zwłaszcza Oni Mogą Obić
 
__________________
Jeśli masz zamiar wznieść miecz, upewnij się, że czynisz to w słusznej sprawie.
Armia Republiki Rzymskiej
John5 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem