Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2008, 21:23   #7
DogGhost
 
Reputacja: 1 DogGhost ma wspaniałą reputacjęDogGhost ma wspaniałą reputacjęDogGhost ma wspaniałą reputacjęDogGhost ma wspaniałą reputacjęDogGhost ma wspaniałą reputacjęDogGhost ma wspaniałą reputacjęDogGhost ma wspaniałą reputacjęDogGhost ma wspaniałą reputacjęDogGhost ma wspaniałą reputacjęDogGhost ma wspaniałą reputacjęDogGhost ma wspaniałą reputację
Dzisiaj nie wytrzymałem zakupiłem podręcznik do nowego świata Mroku. Swoją drogą w krakowskiej "Arenie" ISY dla niepoznaki pakują ci podręcznik w czerwoną reklamówkę z Duel Masters, więc po wyjściu ze sklepu musiałem ją szybko schować do plecaka, żeby nie zostać zlinczowanym
Pierwsze wrażenie po rozpoczęciu lektury jest zdecydowanie pozytywne - na pewno się nie zawiodłem. Jakość okładki bardzo dobra (świetne "błyszczące" napisy), a i jakość papieru całkiem niezła - nie widzę potrzeby zastosowania grubszego. Czarno-białe ilustracje prezentują z reguły świetny poziom (szczególnie te dwustronicowe). Nie bardzo rozumiem czemu niektórzy uważają, że lepiej gdyby były kolorowe - czerń i biel znakomicie oddają klimat Świata Mroku.
W Prologu zamieszczono bardzo klimatyczną historię, której nastrój podkreślają tajemnicze fotografie i napisy na marginesach - podczas lektury poczułem się podobnie jak w trakcie oglądania Blair Witch Project (to komplement ).
Teraz przejdę do kwestii literówek, bo o nich było głośno. Na stronie Oneirosa pojawiła się errata, która miała być uwzględniona w dodruku. Nie bardzo wiem jednak co o tym myśleć, bo nigdzie w stopce redakcyjnej nie widnieje jakie to wydanie, a część z błędów przytoczonych w erracie mam poprawionych. Stąd mam pewne obawy, że nawet wprowadzenie tych zmian z erraty stanowi zbyt duże wyzwanie - może w piątym dodruku nie będzie ich już wcale
Tyle na razie moich opinii - jestem teraz w fazie zaawansowanej lektury - jak skończę to podsumuję ocenę.
 
DogGhost jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem