Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2008, 21:34   #42
Makuleke
 
Makuleke's Avatar
 
Reputacja: 1 Makuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znany
Tak jak się spodziewał, dom czarodzieja z Maerstar nie przedstawiał się jakoś szczególnie interesująco: skromne wnętrze jak i mało okazałe gabaryty budynku nie sugerowały niczego, co mogłoby mieć związek z kloszem otaczającym wioskę. Jednak w całym obrazku prostego czarodzieja z prostej osady Elranowi nie pasowały dwie rzeczy: Mag podobno był potężny (chociaż burmistrz mógł sporo przesadzać) - jego zniknięcie bezwzględnie wiązało się z powstaniem dziwnej bariery. Drugą sprawą był dywan - Skąd w "skromnym" mieszkaniu przedmiot o takiej wartości? Być może Aron przywiózł go z jakiejś dalekiej podróży, ale w takim razie w domu znajdowałyby się też inne pamiątki... Wątpliwości było naprawdę dużo. Porozglądawszy się nieco po pomieszczeniach, Elran usiadł na krześle i odezwał się do swojego towarzysza: -A ty co myślisz o tym domku Brog? Jak dla mnie nie jest to mieszkanie czarodzieja z opowieści burmistrza. Myślę, że tutaj nic nie znajdziemy, ale niepokoi mnie ten dywan - wygląda, że jednak właściciela stać na luksusy... - kiedy to mówił, do głowy wpadła mu pewna myśl. Ciągle mówiąc wstał i ostrożnie spróbował unieść róg bezcennego dywanu. "Jeśli naprawdę jest taki bogaty, tu gdzieś musi być jakieś przejście..." - pomyślał. - "Jeśli tu nic nie będzie, warto by poszukać gdzie indziej."
 
Makuleke jest offline