Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-02-2008, 18:01   #137
Lorn
 
Lorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Lorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputacjęLorn ma wspaniałą reputację
Przebudzenie domu
Kiedy duch domu przebudzi się N’sakla użyje Daru Mowy Duchów i grzecznie przedstawi się duchowi i pozdrowi go w imieniu swoim, watahy, naszego Totemu Ojca-Niedźwiedzia, Lune oraz swoich przodków. Zapyta go o imię, chcąc dowiedzieć się, jak ma się do niego zwracać. Okaże także zadowolenie z możliwości poznania ducha i zainteresowanie jego sytuacją. (zrobi wszystko, by zyskać przychylność ducha i jego pomoc) Zapewni ducha o swoich dobrych intencjach i chęci pomocy dla niego, domyślając się, że obecność dużej ilości Zmor w jego domenie nie jest mu na rękę. Zaoferuje mu pomoc, będzie chciał jednak wcześniej usłyszeć opowieść ducha o historii tego domu, o tym, co się tu działo przez te wszystkie lata i kto był sprawcą zdarzeń, których konsekwencją jest obecny stan rzeczy. Na koniec wspomnę też o Zmorach, Quintusie i księdzu Korwinie, by dowiedzieć się, co duch o nich wie i czy miał z nimi kiedykolwiek kontakt i czego jest świadom.
N'sakla zrelacjonuje szybko czego się dowiedział i spyta się watahy, czy ktoś ma jakieś dodatkowe pytania do ducha?

Na koniec poproszę go o otworzenie wszystkich drzwi i wskazanie drogi do pomieszczeń zajmowanych przez ostatnich lokatorów i właścicieli domu.

Jeżeli duch będzie się sprzeciwiał i nie będzie chciał współpracować i tylko wtedy użyję Daru Rozkazywania Duchom.

Jeżeli wszystkie interesujące mnie miejsca dysponują światłem i wataha nie wyrazi sprzeciwu, rozpoczniemy przeszukiwanie poruszając się grupą, zostawiając zawsze straż przy drzwiach dla bezpieczeństwa i obserwacji tyłów (3 osoby przeszukują, 2 obserwują, nich każdy sam wybierze, co woli robić i w czym się czuje lepiej)

Podczas przeszukiwania będę cały czas rozmawiał z duchem, by w razie potrzeby dowiedzieć się istotnych rzeczy na temat odwiedzanych pomieszczeń.

Jeżeli będzie problem ze światłem przełożymy przeszukanie na rano całe albo częściowe, decyzja w rękach watahy.

Ustalając nastawienie ducha do N’sakli pamiętaj o dwóch rzeczach:
1) totem zapewnia mi szacunek duchów, a Ojciec-Niedźwiedź jest blisko (przed domem)
2) jako, że jestem naturalnym medium duchy są mi jeszcze bardziej przychylne (+1)

Pytanie do graczy.
Macie jakieś pytania do ducha?
 

Ostatnio edytowane przez Lorn : 25-02-2008 o 18:05.
Lorn jest offline