Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-02-2008, 01:53   #5
Kastor Krieg
 
Reputacja: 1 Kastor Krieg nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał fds Zobacz post
spolszczenie jest najgorszym bublem jaki widziałem w swoim życiu. Właśnie się męczę nad recenzją tego koszmaru. Jak ktoś chce grać w nowy Świat Mroku, to niech lepiej zaopatrzy się w angielską wersję. Przynajmniej oczy mu nie wypłyną przy tym grafomaństwie i błędach ortograficznych
Khem. Kolega (koleżanka?) fds tak na poważnie, czy tylko i wyłącznie celem dezinformacji? Na serwisie Oneiros zamieszczona została pełna errata, wszyscy chętni mogli zamieszczać zgłoszenia o dowolnych znalezionych błędach. Wśród nich nie było ani jednego błędu ortograficznego. Wystarczy spojrzeć także na przykład na opinie klientów Rebela ( Sklep z grami REBEL.pl :: Świat Mroku - gry rpg, gry planszowe, gry karciane i inne ), by zobaczyć, że chwalą sobie przekład. Czy mogę, z czystej zawodowej ciekawości, prosić o przykład tego, co uznajesz za grafomaństwo i/lub błędy ortograficzne? Nie ustrzegliśmy się błędów interpunkcji, kilku poważnych błędów edycji i korekty, owszem. Akurat do ortografii i przekładu żadnych większych zastrzeżeń nie czytałem.

Cytat:
Napisał DogGhost Zobacz post
Na stronie Oneirosa pojawiła się errata, która miała być uwzględniona w dodruku. Nie bardzo wiem jednak co o tym myśleć, bo nigdzie w stopce redakcyjnej nie widnieje jakie to wydanie, a część z błędów przytoczonych w erracie mam poprawionych. Stąd mam pewne obawy, że nawet wprowadzenie tych zmian z erraty stanowi zbyt duże wyzwanie - może w piątym dodruku nie będzie ich już wcale
Hm, to conajmniej dziwne. Pewien jesteś tego, jak konfrontowałeś podręcznik z erratą z serwisu Oneiros? Miejsce miał tylko jeden druk, jednej partii tysiąca egzemplarzy Podręcznika Podstawowego. Fizycznie niemożliwe są więc rozbieżności pomiędzy egzemplarzami. Do druku kolejnej, prawdpodobnie analogicznej objętościowo, partii podręczników, już poprawionych, o całą zawartość erraty z Oneirosa, Wydawnictwo ISA dopiero się przymierza.
 
Kastor Krieg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem