Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-02-2008, 19:27   #101
Verax
 
Verax's Avatar
 
Reputacja: 1 Verax ma z czego być dumnyVerax ma z czego być dumnyVerax ma z czego być dumnyVerax ma z czego być dumnyVerax ma z czego być dumnyVerax ma z czego być dumnyVerax ma z czego być dumnyVerax ma z czego być dumnyVerax ma z czego być dumnyVerax ma z czego być dumnyVerax ma z czego być dumny
-No to idziemy- cała grupa przeszła przez kamienny portal, który stanął przed nimi otworem. Gdy tylko to zrobili, kamienne drzwi z hukiem zamknęły się za nami.
-Wiedziałem, że tak będzie, mam nadzieję, że powietrza nam starczy na rozwiązanie zagadek, wątpię, by dochodziło ono tutaj, w wystarczającej ilości dla nas.- powiedział Verax, po czym zaczął przyglądać się kolejnemu pomieszczeniu Dziwne, te zagadki są całkiem trudne... Kapłan chodził i odczytywał raz po raz zagadki wyryte na posągu, słuchając jednocześnie Kerma.
-Co do przyłożenia dłoni, nie mam wątpliwości, co do ożycia, już tak. Sądzę, że z Menhiru może coś "wyskoczyć" i wcale nie sądzę, że to coś będzie chciało nam postawić piwo... -Verax spojrzał ostrożnie w stronę czarnego kamienia na środku pomieszczenia.
Tymczasem do kapłana podszedł Orgrim i poprosił o przeczytanie zagadek. Verax zgodził się chętnie i podchodził do każdego i czytał na głos treść każdej zagadki
-"...Nienawiść nie zniknie, nawet kiedy skonam"- dokończył powoli- Jakieś pomysły? Mi na razie nie przychodzi nic do głowy konkretnego, ale mam kila sugestii. Z tym paladynem to masz chyba rację Pierre, tu chodzi o jakąś cechę charakteru albo ideologię, może to naiwność albo zdrada?- kapłan westchnął- Jeśli chodzi o pusty postument mam kilka pomysłów, może to glob ziemski, albo powietrze, ale skłaniam się do pierwszej odpowiedzi, co do tego dumnego wojownika, to sądzę, iż może to być czas, po prostu czas go zmógł, co do ostatniej zagadki to nie mam pojęcia... hmmmm- zastanowił się kapłan i spojrzał na Pierre'a Może się jeszcze zastanówmy chwilę...
 

Ostatnio edytowane przez Verax : 03-04-2008 o 16:40.
Verax jest offline