Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2008, 14:49   #11
Bulny
 
Bulny's Avatar
 
Reputacja: 1 Bulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputację
Aldo dalej nie wiedział o co w tym wszystkim chodzi. Człowiek z drewna, gadający kruk? Wszystko wokół było bardzo dziwne. Boląca głowa i ciało nie pozwalały mu jednak za długo rozmyślać o tym wszystkim. Na dodatek rycerz który podjechał powiedział gnomowi, o fakcie zabicia dwóch smoków.

- Dwa smoki panie? Do tego czerwone? Hoho. Nie wiedziałem że takiej chwalebnej rzeczy żem dokonał. - powiedział. Z jednej strony miał ochotę potwierdzić słowa rycerza, lecz z drugiej nie wiedział czy na prawdę to zrobił. Coś jednak wzbraniało mu kłamstwa.
- Bardzo chętnie spotkam się z panem hrabią. Będzie to dla mnie ogromny zaszczyt. - rzekł, po czym znowu popadł w zadumę.

Gdy karawana podjechała do jeziora gnom szybko wziął zaproponowane ręczniki i wskoczył do wody wcześniej zdejmując potarganą odzież i opatrunki. W wodzie obejrzał swoje rany, i nagle doznał szoku. W jego umyśle utworzył się dziwny obraz. Zamknął oczy i przez chwilę nastała ciemność, lecz po niej w myślach ujrzał błysk złotego światła z którego wyłonił się obraz młota wbitego w górę lodową. Głownia broni była jakby cała ze srebra, a pokryta była złotymi, zdobionymi przepięknymi ornamentami, okuciami. Na rękojeści widniał wizerunek błyskawicy, idący wzdłuż niej od podstawy, aż po sam jej koniec. Broń jakby mówiła gnomowi "chodź do mnie, proszę" lecz ten nie wiedział kompletnie o co chodzi.

Po chwili ocknął się siedząc w wodzie i zakończył procedurę toalety. O dziwo, gdy wyszedł z wody i poszedł w stronę lekarza wiedział doskonale co zrobić ze swoimi ranami, choć nie zdawał sobie sprawy skąd posiadł taką wiedzę.

- To kiedy jesteśmy umówieni na spotkanie z panem hrabią strażniku? - zapytał. - I w jakich okolicznościach nas odnaleziono?
 
__________________
"Gdy Ci obcych ludzi trzech mówi że jesteś pijany to idź spać" - Stare żydowskie przysłowie ;)

Ostatnio edytowane przez Bulny : 28-02-2008 o 15:13.
Bulny jest offline