Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-03-2008, 07:25   #29
Lindstrom
 
Lindstrom's Avatar
 
Reputacja: 1 Lindstrom nie jest za bardzo znany
Pułkownik Lindstrom uspokoił się nieco słysząc w słuchawce głos admirała Manana. Zetknął się ze starym weteranem niejednokrotnie podczas ćwiczeń. Człowiek ten należał do wymierającej grupy oficerów z doświadczeniem bojowym. Zdaje się także, że zdobywał je właśnie na „Acropolis”. Pułkownik niewiele wiedział o nim jako człowieku, lecz cenił jego umiejętności dowódcze. Po chwili z nasłuchu rozmów pilotów zaczął wyłaniać się ponury obraz sytuacji. Z aprobatą przyjął polecenie Selina nakazujące myśliwcom pozostać na obecnych pozycjach, mimo, że wcześniejsze rozkazy nakazywały ich powrót na „Athenę”. Piloci byli młodzi i podekscytowani, on zaś nie miał ochoty zwoływać sądu polowego już podczas pierwszego rejsu nowego okrętu.

Następne sekundy przyniosły nowe rewelacje: raport raptora ratunkowego oraz spostrzeżenie Selina. Tę sprawę należało jak najprędzej wyjaśnić. Sytuację dodatkowo komplikował fakt, że Mark IX wyposażony był w napęd skokowy.

- XO! – krzyknął do Selina. – Nowe rozkazy do grup raptorów: rozpocząć przeczesywanie systemu. Cel: zaginiony Mark IX. Taktyczny: ustalić kod transpondera zaginionego vipera. Nawigacja: przejrzeć zapis ćwiczeń w poszukiwaniu nieautoryzowanego skoku. Ten myśliwiec nie zniknął tak po prostu! Proszę też wysłać marines do przeszukania kwatery, którą zajmował pilot tego vipera. Niech zachowają ostrożność.

Pułkownik oparł się obiema rękami o stół taktyczny. Podniósł słuchawkę telefonu.

- Dajcie mi bezpośrednią łączność z dowódcą „Acropolis”.

W tym właśnie momencie na mostku rozległ się z głośników głos admirała Manana:

-Battlestar Athena, tu admirał Jekk Manan z Acropolis. Ten nieszczęśliwy wypadek został już zbadany po naszej stronie. Jestem pewien, że nie zawinił żaden mój pilot. Proszę zwrócić uwagę czy po waszej stronie ktoś nie użył ostrej amunicji i przez omyłkę, nie zabił swojego kolegi. Także proszę o wydanie rozkazu raptorom by ściągnęły na pokład wrak, bądź tyle ile się da z tego co po nim zostało, w celu przeprowadzeniu dochodzenia. Mam nadzieję, że zawiniła maszyna, nie człowiek i mam tu na myśli któregoś z waszych pozostałych pilotów. To wszystko, bez odbioru.

Propozycja admirała wydawała się rozsądna. Lindstrom natychmiast wydał odpowiednie polecenia. Sam również przesłał komunikat na „Acropolis”.

- Tu dowódca „Atheny”, pułkownik Lindstrom. Admirale Manan, przyjąłem. Informuję też Pana o podjęciu dodatkowej akcji poszukiwawczej. Obawiam się, że zaginął nam jeszcze jeden myśliwiec. Prosiłbym o możliwość skorzystania z waszego zapisu ćwiczeń. Dane identyfikacyjne prześlę Panu natychmiast na mostek. Odbiór.

Pułkownik odwrócił się do oficera łączności.

- Dajcie mi CAGa.

Po chwili oficer potwierdził nawiązanie połączenia.

- CAG/Athena. Proszę zapewnić osłonę grupom poszukiwawczym raptorów. Zaginął Mark IX pilotowany przez Ironhawka. Wysłałem raptory do jego poszukiwań. Bez odbioru.

Odwrócił się do porucznika Selina.

- Proszę ustalić gdzie jest komandor Lynyx.
 
__________________
Ni de ai hao - xue xi hai shi xiu xi?
Lindstrom jest offline