Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-03-2008, 19:11   #49
maciek.bz
 
maciek.bz's Avatar
 
Reputacja: 1 maciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skałmaciek.bz jest jak klejnot wśród skał
Brog i Elran

Brog dość długo szukał czegoś. ale w końcu w szufladzie biurka udało mu się znaleźć dość spory, wygładzony kamień, który pewnie służył jako przycisk do listów. Ze sznurem nie było takiego problemu. Leżał obok łóżka. Starannie przywiązał do niego kamień i spuścił na dół. Ustawił go na stopniu, na którym stał Elran. Półelf zorientował się, że mylił się sądząc, że pułapka jest mechaniczna. Od przycisku prowadził dobrze ukryty przewód, który kończył się się na różdżce i czerwonym kryształem. Różdżka była przymocowana do uchwytu na ścianie. Elran powoli odjął nogę zaciskając zęby i skoczył na dół. Na szczęście pułapka nie zadziałała. W momencie, gdy jego stopy dotknęły posadzki zapaliło się światło. Piwnica to pomieszczenie 5 X 7 metrów o kamiennych ścianach i podłodze. Komnata jest skromnie umeblowana. Pod ścianami stoją stoły i szafki, które za bytności maga na pewno nie stały puste. Gdy Brog cofnął linę z różdżki wyleciał czerwony pocisk roztrzaskując kamień. Krasnolud ostrożnie zszedł na dół. Gdy dotknął posadzki poczuł, że na czymś stanął. Tym czymś okazał się mały pierścień. Jest to zwykły, metalowy, pozłacany krążek z wygrawerowanymi zazębiającymi się o siebie trójkątami. W pomieszczeniu nie ma nic więcej.

Belegris


-Nie jestem do końca pewien, ale bariera ukrywa obraz z drugiej strony. Widzisz przecież ten dym z kominów, więc Maerstar musi być zamieszkane. Jestem prawie pewny, że pierścień pomoże ci się wydostać. Ta bariera jest związana z magią żywiołów, a mój pierścień właśnie przed nią chroni, więc czemu miało by się nie udać ? Człowiek w purpurze jest w swoim obozie, widziałem go, pewnie ty też, więc nie ma go w wiosce. Nie chcę cię również wykorzystać. Jak sądzisz co może robić armia goblinów nieopodal wioski ? Zależy mi na życiu mieszkańców, a sam nie mogę się tam pojawić. Musisz porozmawiać z burmistrzem i wyjaśnić mu całą sytuację.
 
maciek.bz jest offline