Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-03-2008, 08:04   #39
Mortarel
 
Mortarel's Avatar
 
Reputacja: 1 Mortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputację
Ale pozostaje jeszcze kwestia zwykłej uprzejmości. To, że prawnie Giles stoi ponad chłopem, albo kimś nie posiadającym tytułu nie znaczy, że można się nad tą osobą znęcać. Jako szlachetny rycerz Giles powinien raczej chronić uciśnionych, a nie wyładowywać na nich swoją agresję. Poza tym, pozostaje jeszcze fakt, że chcąc niechęcąc został przydzielony do tej misji z takimi a nie innymi ludźmi i powinien chyba trochę się wstrzymywać.


Wilk jest boski, magiczny itp., Ale trzeba wprowadzić pewne zmiany, bo po prostu sytuacja z nim, jaka jest teraz, nie sprawdza się. Nie może on przybywać za każdym razem, i chronić Gilesa przed każdym ciosem.

Proponuję również nie przejmować się aż tak strukturą społeczną warhammera. Taka dokładność jest niepotrzebna. To że w podręczniku jest napisane, że szlachcic może zabić chłopa i nie spotka go za to kara, że prawo stoi po stronie szlachcica, to jest tylko tekst w książce. Myślę, że lepiej będzie z tego zrezygnować, aby unikać nieprzyjemnych sytuacji.
Żyjemy w czasach równości, praw człowieka, które gwarantują nam swobodę myśli i naszych czynów. Możliwe, że dla niektórych ciężko jest zaakceptować to, jak wyglądało życie kiedyś. Na pewno postawienie się w sytuacji chłopa, nad którym każdy szlachcic może się znęcać nie jest przyjemne. Dla innych osób jest to bulwersujące.
Moim pomysłem jest znieść te podziały, a tytuł szlachecki byłby tytułem honorowym, prawo chroni wszystkich jednakowo. - dość radykalne, ale nam bliskie. Jako, iż obecnie wszyscy mamy prawo do godności zagwarantowane nam przez konstytucję, na pewno powrócenie do zasad średniowiecznych będzie stwarzać jakieś problemy. Proszę zaś, aby każdy wypowiedział sie na ten temat, zaznaczając wyraźnie, czy gra ma się toczyć wg prawa średniowiecznego, w którym szlachta jest tą uprzywilejowaną warstwą, czy wg prawa bardziej współczesnego, w którym wszyscy bylibyście równi, a tytuł szlachecki byłby tytułem honorowym.
 
Mortarel jest offline