Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-03-2008, 19:55   #56
Makuleke
 
Makuleke's Avatar
 
Reputacja: 1 Makuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znanyMakuleke wkrótce będzie znany
Pytania zadawane przez Belegrisa wzbudziły jeszcze większy niepokój Elrana: pierścień znaleźli nie w biurku, ale na podłodze piwnicy, a ze słów elfa można by wnioskować, że wiedział, gdzie szukać pierścienia... Już miał odpowiedzieć, co się stało kiedy przed oczami znowu pojawiła mu się tajemnicza sylwetka w czerni; sam kilkakrotnie ewakuował się z cudzych pomieszczeń i nie potrzebował ani chwili namysłu, żeby skojarzyć oba fakty. Na razie jednak odpowiedział przybierając zdziwiony wyraz twarzy - Pierścień znaleźliśmy w piwnicy, na ziemi, biurko wydawało się puste, bez żadnych drugich den. Ale owszem, nadepnąłem na pechowy szczebel drabiny - jak widać bez szwanku. - ostatnie zdanie wypowiedział z miną zadowolonego awanturnika, któremu kolejny raz "się udało", jednocześnie pokazując wymontowaną różdżkę.
- Znam pewien sposób na przedostanie się przez barierę. Potrzebny mi jest do tego ten pierścień, muszę też zamienić kilka słów z burmistrzem. Wygląda na to, że ktoś planuje zaatakować wioskę, choć nie mam co do tego pewności. Nie wspominajcie o tym mieszkańcom, ostatnie czego nam potrzeba to popłoch i chaos.
Nie wiedział, czy i jak powiedzieć towarzyszom o sylwetce w czarnym stroju, ale kolejne słowa Belegrisa rozwiały jego wątpliwości - narażenie całej wioski to trochę za dużo nawet jak na jego oportunistyczne sumienie.
- Słuchajcie, kiedy wychodziliśmy z Brogiem z domu czarodzieja, zauważyłem uciekającego skrycie człowieka w czerni, prawdopodobnie złodzieja, który chciał wykraść pierścień. Pewnie dlatego leżał na podłodze a nie w skrytce. - powiedział do towarzyszy z poważną miną. - Jeśli ktoś planuje atak na Maerstar, pewnie już odkrył sposób pokonania bariery. Myślę, że zgodzicie się, że musimy się pospieszyć, cokolwiek zamierzamy zrobić.
Mówiąc "cokolwiek", starał się obmyślić przynajmniej jakiś szkic ewentualnego planu ucieczki, przypominając sobie rozlokowanie najważniejszych budynków osady i powtarzając w myśli hasło do piwnicy maga - "Detengarathantos".
Najbliższa przyszłość nie zapowiadała się szczególnie pasjonująco...
 
Makuleke jest offline