Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-03-2008, 18:47   #2
Bulny
 
Bulny's Avatar
 
Reputacja: 1 Bulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputację
No więc może ja coś od siebie dodam. Nie wiem ile z was oglądało na TVN'ie program Clever, ale dla tych co nie oglądali.

Własnoręczny ładunek zapalający:

Do zrobienia termitu potrzebne są:
- Duże żelazne gwoździe, albo coś innego zrobionego z żelaza. Muszą one być zardzewiałe, ale w świecie postapokaliptycznym o takie coś nie trudno.
- Glin (Al), czyli po ludzku aluminium.
- Jakiś lont/zapalnik
- Pojemnik

Sposób przygotowania:
Zdzieramy rdzę z żeliwa. Aluminium (najlepiej w postaci folii aluminiowej) rozdrabniamy również na proszek. Wszystko to w równych proporcjach objętościowych wsypujemy do pojemnika wielkości doniczki, a jesli ktoś chce większe pole rażenia to do przyczepy. Wkładamy lont i odpalamy

Ładunek termitowy bez problemu wyżera dziurę w różnych metalach, przez co np. możemy wrzucić takie coś do którejś z większych luf juggernauta (o ile dobiegniemy ) i czekać na efekty.

Ostrzeżenie: Termit się spala, ale nie powoduje wybuchu (wypluwa z siebie parzący płynny metal na odległość około 10m w przypadku pojemnika wielkości w/w doniczki). Nie oczekujcie na fajerwerki. Temperatura jego spalania waha się w granicach 3500 stopni, więc jesli wrzucicie to komuś do plecaka, to mało z niego zostanie.

Rada: Jesli do termitu dodamy saletry barowej (UWAGA TOKSYCZNA!) i siarki prędkość jego spalania wzrośnie, a nawet może spowodować momentalny wybuch w 40 stopniowym upale, więc ostrożnie z tym.
Rada 2: Jesli polejemy termit wodą, a potem podpalimy, to momentalnie w promieniu 10 metrów nic nie zostanie

Na potrzeby gry informacje nieco uprościłem, ale cały sens sposobu przygotowania został zachowany
 
__________________
"Gdy Ci obcych ludzi trzech mówi że jesteś pijany to idź spać" - Stare żydowskie przysłowie ;)

Ostatnio edytowane przez Bulny : 21-03-2008 o 19:00.
Bulny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem