Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-03-2008, 19:52   #1
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Vampire the Requiem

Jako, że tematu takiego jeszcze na forum nie ma, a nowy wampir jest już dostatecznie rozbudowanym systemem by mógł zająć cały temat- oto on.

Co myślicie o nowej wizji wampiryzmu? Zmniejszonej liczbie Klanów, za to szalenie rozbudowanej liczbie linii krwi. Większej liczbie przymierzy i komplikacji stosunków politycznych pomiędzy wampirami. A także odrzuceniu pomysłów pokoleń i narzuceniu na wampiry większych restrykcji, zarówno fabularnych jak i mechanicznych.

Do mnie prywatnie nowa wizja White Wolfa przemówiła. Początkowo miałem wiele oporów, ale z każdą kolejną sesją przełamywałem się. Uważam, że porzucenie motywu strachu przed Przedpotopowcami na rzecz utrzymywania swych wpływów pomimo konieczności letargu jest krokiem w dobrym kierunku. Społeczeństwo Spokrewnionych jest teraz bardziej drapieżne, gdyż każdy może w końcu wgryźć się w lukratywną niszę. W oWoD 13-pokoleniowiec mógł sobie o wpływach jedynie pomarzyć.
Do tego 7 głównych przymierzy (Invictus, Lancea Sanctum, Ordo Dracul, Circle of the Crone, Carthiańskie Ruszenie, VII i Belial) tworzy o wiele szerzą i gęstszą siatkę polityczną niż Camarilla, Sabat i Anarchiści. Spory o władzę i konieczności rozejmów dają mnóstwo możliwości na stworzenie wymagających sag.
 
Zapatashura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem