Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2008, 18:41   #7
Cosm0
 
Cosm0's Avatar
 
Reputacja: 1 Cosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Marchosias Zobacz post
Powinieneś określić jaśniej, czego wymagasz od gracza, odnośnie karty postaci. Standardem są takie szczegóły jak historia, charakter, wygląd oraz statystyki (zależnie od systemu oczywiście) i oczywiście imię, nazwisko i inne szczegóły o których chyba nie muszę wspominać.
Odsyłam do mojego pierwszego posta, gdyż jest tam wszystko dość wyraźnie napisane.

Cytat:
Napisał Verax Zobacz post
Pozdrawiam, karta nadleci we wtorek wieczorem.
Ok czekam. Jednak jeśli, otrzymam 4 odpowiadające mi karty postaci przed Tobą, to zamykam rekrutację i zaczynam sesję z graczami, którzy pierwsi nadesłali karty.

Co do PCProfilera. Nie mam niestety instalki, ale jak wpiszesz na google to z pewnością tam będzie, sam go tak zdobyłem Aczkolwiek jeśli karty forumowe będą mi odpowiadać to zdecydowanie wolę te forumowe karty.

EDIT: PIERWSZE ZASADY DOMOWE
W miarę potrzeby i własnych przekonań o słuszności takich działań będę wprowadzać zasady domowe:

1. Pierwszą zasadą domową jaką mam zamiar wprowadzić jest ustalenie, że wszelkie magiczne zapiski i formuły są zapisywane zwykłym a nie żadnym magicznym atramentem, w związku z czym przy przepisywaniu czarów na zwoje bądź też do księgi czarodziej zwolniony jest z opłaty 100sz/każdą zapisaną stronę. Zamiast tego natomiast ustalamy, że skoro zapisuje to zwykłym atramentem to musi do tego mieć pióro oraz atrament, który zużywany jest w ilości 3 gramów/stronę, a więc 30g atramentu wystarcza na 10 stron tekstu (30g kosztuje 8sz). Nie mam zamiaru kontrolować kto ile atramentu zużył i czy go jeszcze ma, więc proszę dla utrzymania klimatu pilnować tego uczciwie samemu. Jeśli stwierdzę, iż są z tym jakieś przekręty i nie jesteście w tym uczciwi to wrócę do zasad podręcznikowych, czyli 100sz/stronę.

2. Kolejną rzeczą, która ulec powinna zmianie jest IMO czas potrzebny na przepisanie magicznego tekstu. Według podręcznika proces ten zajmuje 24 godziny. Uważam to za bezsens i postanawiam zmniejszyć ten czas do 5 minut/stronę (pod warunkiem, że czarodziej spełni wszystkie inne wymagania, aby taki czar zrozumieć i przepisać).

3. Chciałbym również skrócić czas tworzenia magicznych przedmiotów, tak żeby w forumowych realiach ich tworzenie było atrakcyjne. Bardzo długi czas tworzenia przedmiotów zawsze zniechęcał mnie do inwestycji w atuty tworzenia przedmiotów. Powiedzmy, że tworzenie przedmiotu nie zajmuje 1 dnia/1000sz ceny bazowej, a 1 dzień/2000sz ceny bazowej. Czas zmniejszony o połowę powinien być już znacznym ułatwieniem.

Jako, że zawsze gram czarodziejami, bądź postaciami czarodziejo-podobnymi, nie mam wyrobionych opinii jeśli chodzi o upierdliwe zasady dotyczące innych klas. Czekam na komentarze, sugestie i propozycje odnośnie powyższych zmian i ewentualnych nowych, jednak interesuje mnie opinia tylko i wyłącznie osób, które będą grać, więc wstrzymajmy się z ewentualnymi opiniami do momentu kiedy skład drużyny będzie już na 100% ustalony.
 
__________________
Wisdom of all measure is the men's greatest treasure.

Ostatnio edytowane przez Cosm0 : 22-03-2008 o 23:43.
Cosm0 jest offline