Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-03-2008, 21:57   #5
Lio
 
Reputacja: 1 Lio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputacjęLio ma wspaniałą reputację
Tak się składa, że to akurat rzecz, o której swego czasu dość intensywnie myślałem.
Z pewnością nie dałbym się zjeść, sporo czasu spędzonego na nauce walki kataną i innym ekwipunkiem charakterystycznym dla samurajów oraz aikido pozwoliłyby mi poradzić sobie z ewentualnymi, "znerwicowanymi" ludźmi. Niektórzy pewnie powiedzą, że to istny archaizm, ale w przypadku broni palnej problemem możne okazać się amunicja, no i ja swoje rzeczy trzymam w domu. Gdyby więc coś walnęło, nie musiałbym zawracać sobie głowy szukaniem czegoś do obrony.

Do tego, sporo czasu spędziłem na nauce wspinaczki, również tej w terenie co dodatkowo dało mi niemałe pojęcie o survivalu, a to w końcu też przydatna sprawa.

Na dobry początek chyba więc by wystarczyło, ale prawda jest taka, że znacznie istotniejsze byłoby to co bym robił, a nie co mógłbym napisać na swojej karcie postaci w tabelce "umiejętności".

Jedno jest pewne, gdybym znalazł się w obliczu jakiejkolwiek zagłady, pierwszym co bym zrobił, byłoby zebranie ludzi, którym jestem w stanie absolutnie zaufać. Prawda jest taka, że zapanowałby chaos i próby funkcjonowania w większych grupach doprowadziłyby do samozagłady, masa koncepcji, walka o władzę itd. Zresztą drużyna złożona tylko z kilku osób o odpowiednich umiejętnościach, poradziłaby sobie znacznie lepiej.
No i jedno jest pewne, nie czekałbym na to co się wydarzy, co wyjdzie z pierwszej lepszej dziury, sam sprawdziłbym tyle ile mógł, bo przydałyby się informacje o wszystkim.
Oczywiście towarzyszyłyby temu poszukiwania jedzenia, innych kompetentnych ludzi i próby nawiązania kontaktu z innymi miastami/miejscami gdzie można natknąć się na ludzi.
 
__________________
Może być sto postaw i ułożeń miecza, ale zwyciężasz tylko jedną.
- Yagyū Munenori
Lio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem