Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-03-2008, 10:30   #3
Fehu
 
Fehu's Avatar
 
Reputacja: 1 Fehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodzeFehu jest na bardzo dobrej drodze
Ja radzę sobie z tym tak:
Główny pomysł na akcję, fabułę, bądź jakiś główny wątek biorę z jakiejś gry, bądź filmy, czy książki. Ewentualnie robię zmiany kosmetyczne, dostosowując dany pomysł do realiów wymyślonego przeze mnie świata itd. Zmieniam natomiast postacie, okoliczności, miejsca, czas itp. Wszelkie elementy poboczne, wątki nie mające większego wpływu na przebieg całej gry dopracowuję już samodzielnie.
Według mnie to wcale nie jest nic złego. W dzisiejszych czasach naprawdę ciężko jest wymyślić coś, czego jeszcze nigdzie i nigdy nie było. Zastanawiam się, czy w ogóle jest to możliwe... W każdym bądź razie ważne jest, by w razie czego przyznać się do czerpania inspiracji z pewnych źródeł. Wmawianie ludziom, że wszyściutko wymyśliliśmy samemu (kiedy jest inaczej) nie prowadzi do niczego dobrego. Jeżeli kogoś dręczy natomiast to, że faktycznie nie potrafi niczego wykombinować samemu i ciągle czerpie pomysły od innych, to powinien postarać się znaleźć takie źródło inspiracji, które potencjalnie znać może niewiele osób. Możemy więc opierać się na mało znanym filmie, bądź rzadko czytanej książce, albo nawet na opowiadaniu napisanym przez kolegę z osiedla itp. itd. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, a powielanie pewnych elementów wcale nie musi być złe, o ile umie je się ciekawie i możliwie oryginalnie przedstawić
 
Fehu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem