Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-03-2008, 22:07   #127
Maciass0
 
Maciass0's Avatar
 
Reputacja: 1 Maciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłośćMaciass0 ma wspaniałą przyszłość
Garnir krzyczał na niedźwiedzia całym swoim gardłem, bluzgi i resztki jedzenia leciały w stronę bestii. Krasnolud pragnął by kupa mięsa spierzchła w las. Niedźwiedź nie został trafiony mieczem Leonarda a akcja potoczyła się potem bardzo szybko do momentu gdy miś znów stanął łeb w łeb z krasnalem. To było jak na filmach westernu, południe jeden na jednego. Pojedynek...
Niestety epicki pojedynek zanim się rozpoczął został przerwany bełtem Abrahima, który strzelił w stronę niedźwiedzia, który dostał w łapę i rzucił się w stronę Garnira taranując go swym cielskiem, krasnolud upadł na ziemię i stracił przytomność.

***
Piwo, piwo, piwo, pyszne z pianką piwo, piwo.
Dawno, dawno temu, w historii daleko,
gdy do picia było, chyba tylko mleko.
Żył raz sobie człowiek, co zwał się Jasiek Kiep
I stworzył cudowny, chmielowy napój, po którym szumiał łeb.

Hej! To pewnie był uczony, co rozum miał za stu.
I zawsze wielkie dzięki będziem składać mu.
Popatrzcie, co nam dał, dał szczęścia nam paliwo.
Niech żyje nam nasz Jasiek Kiep, który wynalazł piwo
piwo, piwo, pyszne z pianką piwo, piwo.

Dębowy Bęben, Trowi Pub, a także Szczur Pijany,
jednego możesz być pewien, tam browar Jaśka jest lany.
Więc chłopcy i dziewczęta o jedenastej dajcie stop!
I Jaśka wspominajcie, bo fajny był to chłop.

Zamieszaj w beczce słodu i chmielu sypnij w połowie,
od tego smarowania rozjaśni ci się w głowie.
Czterdzieści kufli dziennie zabije każdy ból,
a koszt to osiem pensów i podatku pensa pół.
Piosenka

Co za sny miał Garnir, moi drodzy to nie uwierzycie! Śniły mu się przeróżne krajobrazy, światy, miasta i ludzie. Rzeki płyneły z gór a zamiast wody było piwo, na drzewach rosły kufle zamiast liści a owocami były słone paluszki na przegryzkę. W tym świecie wszystkie rasy piły piwo razem, zjednoczeni pod jednym sztandarem Piwolandii. Elfy, krasnoludy, ludzie, smoki, niziołki, gobliny, orki i skaveny siedziały w jednej karczmie śpiewając pieśni o napoju bogów. Hej zaśpiewajcie ze mną!

Piosnka
Ludzie pijcie piwo! CZADU!!
Piosenka2
Ale suszy mnie, suszy....

***

Suszy mnie, chłopaki suszy mnie... - powiedział Garnir - dajcie piwa, szybko..
Gdy ktoś przyniesie mu napitku Garnir mówi wstając z ziemi.
- Moi drodzy, com ja widział, marzenie... - przystanął aby się napić - ileż to piwa - a oczy mu się rozmarzyły - kraina piwem płynąca a na drzewach kufle i paluszki; ajjj... Garnir złapał się za głowę wyczuwając guz - ale mnie jakaś pszczoła użądliła, kurczę ale boli. No czas się zbierać, za długo spaliśmy słońce już prawie w zenicie. Hej czas ruszać przygodo!
 

Ostatnio edytowane przez Maciass0 : 24-03-2008 o 22:10.
Maciass0 jest offline