Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-03-2008, 09:45   #85
Christianus
 
Reputacja: 1 Christianus ma z czego być dumnyChristianus ma z czego być dumnyChristianus ma z czego być dumnyChristianus ma z czego być dumnyChristianus ma z czego być dumnyChristianus ma z czego być dumnyChristianus ma z czego być dumnyChristianus ma z czego być dumnyChristianus ma z czego być dumnyChristianus ma z czego być dumnyChristianus ma z czego być dumny
A ja "ostatnio" (czyt. miesiąc temu ) widziałem:

I muszę powiedzieć, że w życiu tak się nie wzruszyłem na filmie sensacyjnym (a chcę zaznaczyć, iż posiadam głęboką pogardę do produkcji kultury masowej). Kto nie widział, niech zobaczy. Film wart obejrzenia. Wspaniała kreacja Denzel'a Washington'a, za którą niejeden Bratt Pitt i inne wymoczki, by się pochlastały. Doskonała muzyka i klimat! KLIMAT!!! Przez duże "K" i kolejne literki. Scenariusz i wogóle pomysł na film, jak najbardziej oryginalny. Choć filmów o tym, jak "7 zabitych walczy o życie", albo "zabili go i uciekł" jest na pęczki, ten jeden wart jest obejrzenia. Motyw zemsty pojawiał się już niejednokrotnie, to fakt. Ale tu został doprowadzony do perekcji. Trochę o fabule:
Film rozpoczyna się mistrzowsko zrealizowaną sekwencją ujęć obrazujących pokrótce porwanie jakiegoś syna bogatego biznesmena (w centrum Mexico City). Zaraz potem dowiadujemy się że niejaki Creasy (Denzel Washington), były agent CIA ucieka ze stanów i szuka sobie pracy w Meksyku. Załatwia mu ją kolega po fachu Rayburn (Christopher Walken). Jak już zapewne się domyślacie Creasy dostaje robotę jako ochroniarz pewnej dziewczynki o imieniu Pita (Dakota Fanning).
Potem już jest cała akcja, której przyjemności odkrywania nie chcę zakłócić. Więc jeśli wpadnie wam kiedyś w ręce, śmiało pchać do odtwarzacza DVD i zanurzyć się w wielowątkowym obrazie, jakim bez wątpienia jest "Człowiek w ogniu".
3mcie się!!!
 
__________________
Uczyć się, modlić do swego Boga i pracować. Zawsze czerpać pełnymi garściami z życia, czując się jednocześnie bezwarunkowo szczęśliwym. Pracować nad sobą i kochać za nic. Oto co znaczy być dobrym człowiekiem.
Christianus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem