Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-03-2008, 21:02   #16
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Nie w tym kierunku szła moja myśl, ale niech będzie.

Przede wszystkim to włamanie. Ba! On włamał się do domu wyznawcy Hextora, który jest określany jako Bóg Tyranii, Bitewna Plaga, Zwiastun piekła, Wybraniec Zła.
Tak więc (działa tu moja logika) włamał się tam wiedząc że w tym domu jest już zło i że trzeba to zło pomniejszyć kradnąc coś!

Czy zatem pomniejszając świadomie zło czynimy zło? Wątpię.

I zanim powiesz "No ale od strony prawa to łotrzyk coś ukradł!".
Tak, ukradł. Ale w słusznej sprawie i od złego człowieka. No dobra, może niekoniecznie w słusznej sprawie, ale od złego człowieka.

Wciąż nieprzekonany? To na miejsce zuuuego wyznawcy Hextora podstawmy tyrana sprawującego władzę, a na miejsce łotrzyka rebeliantów okradających jego podatników.
I mamy w ten sposób legendę o Robin Hoodzie, który (biorąc pod uwagę twoją wypowiedź) był do cna zły, bo przecież kradł od bogatych i dawał biednym!

Edit: Michalius, jak to możliwe że naraz mnie ubiegłeś i wykorzystałeś ten sam pomysł o Robin Hoodzie?
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem