Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-04-2008, 22:18   #374
echidna
 
echidna's Avatar
 
Reputacja: 1 echidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemu
Cytat:
Napisał Eperogenay Zobacz post

a) Ze względu na "-czar - poruszanie przedmiotów" jestem skłonny powitać ową osobę w sesji z otwartymi ramionami, jeśli zrobi tak: przerobi słowa "Mag" na "Sorcerer" lub odpowiednik takowego. I dostosuje się do bycia Hedge Magician Jednocześnie bez zbędnego wydziwiania z robieniem listy zaklęć
b) Co satysfakcjonowałoby mnie niesamowicie, zapoznała się z systemem Mag: Wstąpienie (który moim zdaniem jest lepiej przygotowany niż DA, albo poprostu ja tylko nie mogłem przywyknąć do zmian) i zorientuje się co to Przebudzenie et cetera. Wtedy zniknie ten nieszczęsny "czar", który przyprawia mnie o spazmy.

ad a) Taką propozycję motywuję tym, że wg. karty osoba nie zna systemu a przedstawia dokładnie to, czym są Sorcererzy (czy jak tam "kanonicznie" to tłumaczycie), czyli czary magii (a nie Magyi), proste klątwy, brak Paradoxu.
Co do nieco wcześniejszej wypowiedzi. Jak rozumiem znawca Maga w osobie Eperogenay uważa, że mag ( w sensie przebudzony) nie może korzystać z telekinezy, bo to działka guślarza. Otóż obawiam się, że nie ma racji:
"Efekty Sił lub (w zależności od wielkości obiektu) Telekineza - Cudotwórca może telekinetycznie kontrolować przemieszczanie obiektu, przy założeniu że jest on już w ruchu. Niemożliwym jest jego przyśpieszenie, choć mag może próbować spowolnienia lub zatrzymania poprzez spuszczanie z niego energii kinetycznej w otaczające powietrze. Te ograniczenia prędkościowe wynikają z niezdolności maga do stworzenia większej ilości energii. Adept może jednak obracać przepływem energii kinetycznej dla zmiany kierunku obiektu; wystrzelone pociski mogą być skierowane ku strzelcowi, a jadący samochód zmuszony do cofania miast jazdy do przodu.
Im więcej sukcesów wyrzuci mag tym wiekszęj ilości energii kinetycznej może rozkazywać: cztery sukcesy dadzą kontrolę nad lecącym pociskiem lub biegnącym człowiekiem, pięć nad jadącym samochodem itp. Bardzo trudno jest utrzymać kontrolę nad żywą istotą, jako że może się ona nagle przestać poruszać. Test Refleksu jest wymagany przy bardzo precyzyjnej telekinezie, takiej jak nawlekanie igły.
Członkowie Bractwa Akashic korzystają z telekinetycznych mocy dla korzystania z nadzwyczajnej skoczności przy praktykowaniu Do. Mówi się też, że niektóre Verbena tworzą telekinetyczne Talizmany w formie mioteł. Oczywiście może to być tylko granie na stereotypach." (mag I edycja str 196, a w mag II edycja 198 ) Uważne czytanie podręczników wiele daje

Co do posta Lhianann:
Nie, nie lepiej by było grać wampirem, bo krwiopijca nijak nie pasuje do mojej koncepcji postaci. Dla umilania innym życia nie będę go utrudniać sobie. Sorry Winetou! Swoją drogą... jakoś nie spotkałam się z elfami w świecie mroku, czy wampirami o niezidentyfikowanej przynależności klanowej i pokoleniowej, ale nie będę się czepiać. Uważam, że każdy ma prawo do swojej wariacji na temat. Może i WoD daje wiele możliwości kreacji bohatera, ale pomysł należy do gracza i jest zależny od niego. Chyba nikt nie oczekuje, że dla jego widzimisie ktoś zacznie grać ogrem, chociaż kompletnie mu to nie pasuje.
A tak na zakończenie... podręcznik do Maga czytałam.
 
__________________
W każdej kobiecie drzemie wiedźma, trzeba ją tylko w sobie odkryć.

Ostatnio edytowane przez echidna : 10-04-2008 o 22:35.
echidna jest offline