Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-04-2008, 20:21   #45
Bulny
 
Bulny's Avatar
 
Reputacja: 1 Bulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputację
Gnom przyklęknął na krześle opierając się o karczmienny stolik. Uważnie przysłuchiwał się każdemu słowu kupca i wyłapywał najważniejsze rzeczy. Ciągle również analizował mapę szukając ewentualnych miejsc na zasadzkę. Choć nie do końca pamiętał co, albo kto, żyje w tutejszych lasach, to jednak pomyślał, iż las byłby najlepszą formą zasadzki dla ewentualnych napastników kimkolwiek by nie byli. Potem napił się wiśniówki. Po minie niziołka zobaczył, iż tamten nie tolerował alkoholowych trunków. Gnom jednak czasem nie mógł myśleć bez przepicia sobie szklanicy przepysznej wiśnióweczki.
- Zgadzam się z Dartem. Mamy ważniejszą misję do zrobienia, niż oskubywanie tamtych nieprzyjemnych typków. - powiedział ze zdecydowaniem w głosie, patrząc ciągle na mapę. Jakiekolwiek złoto tak jakby go nie obchodziło. Było na drugim planie. Na pierwszy wysunęło się dziwne uczucie, które Aldo nie do końca mógł pojąć. Miał po prostu wewnętrzny przymus, aby zrobić coś dla swojego darczyńcy.

Po chwili do głowy przyszło mu jeszcze parę mysli, które przelał na kolejny słowotok.
- Ja mam jeszcze parę pytań. Cormanthor. Ta nazwa coś mi mówi, ale nie wiem co. Możesz mi powiedzieć, czy żyją tam jakieś rozumne istoty? I jakie stwory się tam gnieżdżą? - po czym zrobił chwilę odstępu dopijając swój napój ze szklanicy i odstawiając ja na stół. W tym czasie przyszedł mu jeszcze kolejny pomysł.
Gnom chwilę się wzbraniał przed powiedzeniem słów, które przyszły mu do głowy, ale dla dobra zadania musiał to zrobić.
- Bez urazy panie, ale czy ten Kerwyn był zaufanym współpracownikiem?
 
__________________
"Gdy Ci obcych ludzi trzech mówi że jesteś pijany to idź spać" - Stare żydowskie przysłowie ;)
Bulny jest offline