Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-04-2008, 00:33   #11
Glinthor
 
Reputacja: 1 Glinthor nie jest za bardzo znany
-Mógłbym go podejrzewać o coś takiego 16 lat temu ale nie teraz gdy się ustatkował. Za stary jest już na to a do tego miałaś na niego zbyt duży wpływ.-

Rozejrzałem się po pomieszczeniu. Nic tu się nie zmieniło od ostatniej wizyty. Obok przedmiotów codziennego użytku można tu zobaczyc przedmioty z przeszłości mówiące o tym kim był Amnic, albo raczej kim jest. Bo po mimo swojego starego wieku w głębi duszy pozostał starym trampem.

~Zupełnie tak jak ja. Z ta różnicą że ja nie przwiduję pogody po rwącym kolanie. Jeszcze nie~

Stary łuk wiszący naścianie, kostur z dębu rosnącego gdzies w Cormanthyrze, stare buty - teraz już ciężko znależść tak dobry wyrób.

Nad kominkiem wisi łeb ogromnego wilka. Dużo większego niż typowy przedstawiciel tego gatunku.

~Pamiętam jak dziś, 20 lat temu zima nie chciała wypuścić świata ze swoich objęć mimo, że dawno już przemineła równonoc wiosenna. Ludzie zaczynali głodować,zwłaszcza ci na prowincji. Purpurowe smoki przestawały dawać sobie radę z roprzestrzeniającą się paniką i chaosem.
Dostaliśmy informację o watasze wilków napadającej tych nielicznych podróżnych i okoliczne osady. Nie było szan wybić całej zgraii. Amnic wpadł na pomysł żeby odstrzelić przywódcę stada. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy że to bydle będzie takie wielkie. Wtedy też dowiedziąłem się, że mimo, że jestem elfe musze się jeszcze dużo nauczyć o strzelaniu z łuku. Snieżyca, wiatr skrajne wyczerpanie, my albo one i strzał prosto w serce. Taki jest właśnie Amnic.~


Otrząsnołem się z zadumy.Popiłem następny łyk napoju.

- Mielna musisz mi powiedzić wszytko co wiesz. Z kim się ostatnio spotykał? Gdzie chodził? Czy nie popadł w jakieś tarapaty? Najmniejszy szczegół może miec znaczenie.

Może wiesz jak się nazywa oficer prowadzący sledztwo?

Muszę też koniecznie obejrzeć sklep. Może znajdę jakieś ślady.

Nie martw się znajdziemy go, na pewno go znajdziemy.
 
__________________
Co moze byc gorszego od maga chcącego zawładnąć całym światem?
Mag rzucający czary dla zabawy.
Glinthor jest offline