Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-04-2008, 14:25   #3
Sawassas
 
Reputacja: 1 Sawassas nie jest za bardzo znany
Oczywiście wiem więcej niż jest w grach (tak myślę). W pudełku od Oblivion miałem książeczkę "Kieszonkowy przewodnik po cesarstwie i okolicach". Najwięcej wiem o prowincji Morrowind i jej mieszkańcach np. to że Chimerowie przybyli tam dzięki prorokowi Velothowi i byli podobni do altmerów (nie mylić z aldmerami), dłuuugo walczyli z dwemerami (to chyba wtedy była Wojna Pierwszej Rady, ale nie jestem pewien ), potem zawarli z nimi sojusz i walczyli przeciwko Ludziom Nedycznym, a potem znowu bitwa w której dwemerowie zniknęli, a po niej Chimerowie stali się ciemni. Wiem co nieco o aldmerach, przodkach elfów. Przybyli chyba z zachodu, albo południa najpierw na Summerset, tam została część, a reszta wyruszyła dalej, na podbój ziem. Nienawidzili ludzi, a oni im to odwzajemniali. Nirn to śmiertelny świat. Został stworzony za sprawą Lorkhana który sprawił (albo podstępem, albo ich przekonał), że bogowie stworzyli Nirn. Coś mam dodać?
 
__________________
Fehu: Nie można "wiedzieć nic". Można " nie wiedzieć niczego", albo "nic nie wiedzieć" ;)
~~~~~~Sawassas, fantast pospolitus~~~~~~
Piję by padać, padam by wstać, wstaje by żyć, żyję by pić...
Sawassas jest offline