Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2008, 16:49   #17
Aveane
 
Aveane's Avatar
 
Reputacja: 1 Aveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Cedryk Zobacz post
Co do użycia róznorodnych odmian elfowie i krasnoludowie (elfy, krasnoludy) muszę się zgodzić, ale do orki mówię zdecydowanie nie, gdyż prowadzi to do błędów. Ponieważ w języku polskim w ten sposób miało by aż trzy zanczenia:
orki-orki - ssaki,
orka-orki - jestem w trakcie orki.
ork-orki.
Sytuacja morze: Po kilku dniach spokojnego rejsu zaatakowały was orki.
Bądź tu teraz biedny graczu mądry o co mistrzowi chodziło.
A ja się zwrócę w kierunku powyżej cytowanej wypowiedzi.
Sytuacja pustynia: Po kilku dniach bez picia jesteście wykończeni. Widzicie przed sobą zamek. Teraz chodzi o zamek-budynek, a może gracze mają zwidy ze zmęczenia i widzą monstrualny zamek od drzwi, który otwiera swą dziurkę od klucza, żeby ich zjeść? A może to jest system w czasach realnych i ktoś zgubił w piasku zamek błyskawiczny, który miał przyszyć do swojej spódnicy, bo stary się rozwalił?

Jak widać, słowo zamek ma też aż trzy znaczenia. I to wszystkie 3 są w mianowniku, więc nie trzeba nawet odmieniać, żeby były takie same. To jak? Któreś ma być usunięte, żeby nie prowadziło do błędów?

Ja używam formy 'orki' i mam nadzieję, że nikt mnie za to bić nie będzie. Tak samo używam 'elfy' i 'krasnoludy'.
 
Aveane jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem