Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2008, 23:59   #19
Betterman
 
Betterman's Avatar
 
Reputacja: 1 Betterman jest jak niezastąpione światło przewodnieBetterman jest jak niezastąpione światło przewodnieBetterman jest jak niezastąpione światło przewodnieBetterman jest jak niezastąpione światło przewodnieBetterman jest jak niezastąpione światło przewodnieBetterman jest jak niezastąpione światło przewodnieBetterman jest jak niezastąpione światło przewodnieBetterman jest jak niezastąpione światło przewodnieBetterman jest jak niezastąpione światło przewodnieBetterman jest jak niezastąpione światło przewodnieBetterman jest jak niezastąpione światło przewodnie
Jak dla mnie - orkowie, chociaż w odpowiednim kontekście (wrzeszczący wieśniak na przykład) mogą być i orki. I to jest stosunkowo proste. W kwestii elfów powołam się na przypisy do Władcy Pierścieni, w których stało napisane, jeśli się nie mylę, że:
elfy (elfs) jeśli mowa o hm... szczepie? No wiecie - Leśne na przykład,
elfowie (elves) - w przypadku konkretnych istot.
Zastrzegam, że w oryginale nie czytałem.
Ale krasnoludy (krasnoludowie) - jak to oni - przysparzają kłopotów. Przyszły krasnoludy? Niby tak. No ale brodaci i generalnie bardzo męscy - znaczy się przyszli krasnoludowie? A może krasnoludzi? Nie... krasnoludzi to jest topór. Jeśli właśnie krasnolud go dzierży. Bo typologicznie chyba krasnoludzki. Bo przecież nie krasnoludowy. Chociaż... W końcu to dzieło - no właśnie - krasnoludowych? Krasnoludzich? Krasnoludzkich rąk, nie?

Z góry Was wszystkich przeprasza...

Aha, Conan. Na potwierdzenie - pamiętacie Szymona Cyrenejczyka?
Ale żeby nie było za pięknie - był też sobie pewien białowłosy Riv...
 

Ostatnio edytowane przez Betterman : 14-04-2008 o 00:07.
Betterman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem