Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2008, 15:07   #16
Glinthor
 
Reputacja: 1 Glinthor nie jest za bardzo znany
Gwiazdka wcisnęła się pomiędzy szczeliny desek podłogowych. Musiała odczepić się komuś od szaty i turlając się wpadła właśnie tutaj.

Była niewielka, akurat mieściła się w ręce. Podrzuciłem ją do góry, poleciała leciutko obracając się dokoła swojego środka. Na ułamek sekundy zawisła w powietrzu odbijając od siebie promienie słońca, poczym spadła na moją otwartą dłoń.

- Kapłan Mystry w sklepie dla myśliwych, to niezbyt częsty widok a raczej rzekłbym rzadki. Osobiście nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek widział tu kapłana, ani o tym, że Amnic miał z nimi jakieś kontakty a przynajmniej nie z kapłanami Mystry. Może postanowił pohandlować jakimiś miksturami ale to też mało prawdopodobne bo po te udał by się raczej do druida lub kapłanów Milleki a zarówno jednych jak i drugich obaj znamy kilku w okolicy.-

- Widziałaś może tutaj kogoś od Mystry? Może jakaś rozmowa? Taki osobnik raczej wyróżniał się z pośród klienteli Amnicka.–


Rozejrzałem się jeszcze raz po pomieszczeniu. Wolniutko zrobiłem kilka kroków wzdłuż półek, stojaków i lady sklepowej.

~ Staruszek zostawił wszystko w należytym porządku. Żadnych śladów walki lub włamania, po prostu nic nadzwyczajnego. Z wyjątkiem tego że o Amnicku słuch zaginął ~

– Wiesz Mielna, chyba nie ma co rozmawiać z Purpurowymi Smokami. Mam wrażenie, że olali sprawę i po prostu wezmą wszystko na przeczekanie. Lepiej popytam i rozejrzę się w świątyni Mystry, tej o której wspomniałaś. Może któryś z tamtejszych kapłanów miał jakiś kontakt z twoim mężem i poznał jego zamiary. Szczerze mówiąc to jedyny trop na tą chwilę.

Powiedz mi tylko jeszcze jak mogę najszybciej trafić do tego przybytku.–
 
__________________
Co moze byc gorszego od maga chcącego zawładnąć całym światem?
Mag rzucający czary dla zabawy.
Glinthor jest offline