Wątek: Dylematy graczy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-04-2008, 10:33   #31
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Zależy przez co rozumiesz "udana sesja", nie używaj takich patetycznych sformułowań, bo to nie argument a tylko sposób na zamknięcie dyskusji. Otóż "udana sesja" dla wielu znaczy... wiele... jeśli uważasz, że mechanika oznacza, że sesja nie może być udana to się bardzo mylisz, bo sama kreacja świata wprowadza mechanikę, czyli relacje, zasady z otaczającym światem. Dla mnie mechanika jest o tyle ważna, że dzięki niej czuję, że to co mi się przydarza jest obiektywne, jest losowe, a nie jakieś widzi misie MG, który jak ma humor to się uda, a jak nie to ukatrupi...

A charaktery są jak wspominałem bardzo pomocne przy określaniu działania wielu czarów, zdolności, możliwości zostania rycerzem czy kimś innym. Nie jest to ograniczenie, a raczej możliwość. Stwarza wyzwanie, stwarza poczucie przynależności do "tych dobrych" czy "tych złych", w pewnym sensie jest to bardzo ważne. Poza tym jeden chaotyczny dobry i drugi chaotyczny dobry nie muszą być tacy sami, wręcz przeciwnie będą zupełnie inni, bo każdy z nich ma inne spojrzenie na świat i inne wartości, które są dla niego ważne, są indywidualistami, natomiast praworządni mogą również mieć inne kodeksy postępowania w zależności gdzie się urodzili. Oczywiście łączą ich pewne cechy, ale nie przesadzajmy i przechodźmy w nadmierną oryginalność tak popularną w tych czasach...
 
Qumi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem