Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-04-2008, 16:26   #22
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
Cread lekko zwężył oczy, jakby rozkoszował się milczeniem mężczyzn czekających na rozwiązanie zagadki i garść informacji o przybyszu.

Tak naprawdę, gorączkowo myślał nad tym, co powinien teraz zrobić. Musiał wymyślić coś, co byłoby odpowiednio tajemnicze, by podtrzymać archetyp. Inaczej mężczyźni, a zwłaszcza kapłan, mogliby po prostu domyślić się, co zrobił. Tego nie chciał w żadnym wypadku. I tak jego duma była urażona nieumiejętnym wykorzystaniem czaru. Wystarczy, że on o tym wiedział. Świat nie musiał.

Po chwili napięcia i oczekiwania na jakichś gest, mag przemówił, ponownie używając swego dumnego głosu:
- Kosmos powiedział mi, że nadejdziesz, Galedzie. W gwiazdach zapisano nasze spotkanie. Dręczony wizjami, odnalazłem Ciebie. Me miano brzmi Cread. Przybyłem, by pomóc.

To tajemnicze przedstawienie swojej osoby nie odbiegało zbytnio od prawdy. Odpowiednie ułożenie wypowiedzi pozwala sprawić wrażenie osoby znacznie mądrzejszej i silniejszej, niż się jest naprawdę. To zaś może prowadzić do podziwu i idącego z nim zaufania.

Lub podejrzliwości…
 
Kaworu jest offline