Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-10-2005, 14:15   #49
LMGray
 
LMGray's Avatar
 
Reputacja: 1 LMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnie
A oto i moje ulubione ksiązki:
1. "Portret Doriana Graya" O. Wilde
Książka opowiadajaca o pieknym młodzieńcu, który za namową pewnego lorda zaczyna zmieniać sie. Z spokojnego i dobrego młodzieńca rodzi się... sami zobaczcie. Przy okazji odpowiecie sobie na pytanie, czy piękno i dobro zawsze idą w parze, a także czym jest nasza dusza. Książka ta ogromnie mnie zainspirowala, z niej to po części pochodzi mój nick Lord Maxymilian Gray, a także podpis.
2. "Władca Much" W. Golding
Lektura opisująca jak w najczyszczych duszyczkach --> dzieci w wieku 12 lat rodzą się najgorsze cechy. Raczej trudna, lecz ogromnie interesująca książka. Zdobyła nogrodę Nobla. Dla każdego humanisty lektura obowiązkowa.
3. "Hrabia Monte Christo" A. Dumas
Opowieść której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, szkoda jedynie, iz większość zna ją tylko z filmu, jednak głęboko polecam, a trzy grube tomy czyta sie jeszcze szybciej niż Władcę Pierścieni.
 
__________________
"Niektórzy patrzą na świat i pytają: Dlaczego?
Inni patrzą na swoje marzenia i pytają: Dlaczego nie?"
George Bernard Shaw
LMGray jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem