Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2008, 10:33   #29
Glinthor
 
Reputacja: 1 Glinthor nie jest za bardzo znany
Elf miał już wychodzić, gdy kontem oka dostrzegł pewną anomalię, coś co jego świadomość uznała za nie pasujące do tego co widział.

~ Sześć, sześć gwiazdek zamiast siedmiu ~

Jeszcze jeden rzut oka na duży symbol w świątyni, tylko po to żeby się upewnić.

~ Zgadza się!!!!!!!!! Ma sześć gwiazdek zamiast siedmiu, to może być to. Szybko, muszę jakoś zareagować ~

Umysł elfa rozwiną wizję:

- Przepraszam panie wydaje mi się, że mam coś co należy do ciebie. Zgubiłeś to w sklepie mojego przyjaciela Amnicka, który zaginął. Wiem, że jesteś w to zamieszany, gadaj natychmiast co z nim zrobiłeś –
Lathandis potrząsnął lekko głową,

~ Spokojnie nie zachowuj się jak dzieciuch. Działaj roztropnie. Może ci kapłani nie mają nic wspólnego z zaginięciem Amnicka. Może ten kapłan, oczywiście o ile to jego gwiazdka, był zwyczajnym klientem. To zupełnie tak jakbym ja zgubił swoją strzałem u lichwiarza tuż przed napadem na jego kantor.

Po prostu zapytam, i będę się trzymał wcześniejszego planu prowokacji.~


Ponieważ kapłan zdążył już się oddalić na kilkanaście metrów, elf podążył za nim szybkim, wprawnym krokiem.

- Przepraszam panie, chciałem cię o coś spytać-

Kapłan zatrzymał się, odwrócił i zlustrował tropiciela swoim wzrokiem.

– To zajmie tylko chwilę. Jestem bliskim przyjacielem Amnicka, właściciela sklepu myśliwskiego, który ostatnio zaginął. Wiem, że jakiś kapłan był ostatnio w sklepie i próbuję go odszukać. Może widział coś podejrzanego lub handlował z Amnickiem i poznał jego plany.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w zidentyfikowaniu tej osoby.-

~ No dobra, to pojechałem po całej linii. Ale przecież nie można być psychopatą i szukać złoczyńców za każdym rogiem i w każdej spotkanej osobie.

A może można?~
 
__________________
Co moze byc gorszego od maga chcącego zawładnąć całym światem?
Mag rzucający czary dla zabawy.
Glinthor jest offline