Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2008, 17:54   #45
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Pozwolę sobie na mały cytat :
" MG jest ostatecznym sędzią, od którego decyzji nie ma odwołania. Musi zadbać o to, aby przygody wyglądały realnie i prawdopodobnie.Dlatego powinien kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i w razie potrzeby zmieniać te spośród przedstawionych w podręczniku reguł, które według niego powinny być zmienione..."

Szczerze mówiąc nie rozumiem graczy traktujących podręczniki niczym Dekalog lub Kodeks Prawny. Zawsze wydawało mi sie że podręcznik to rodzaj kierunkowskazu, kompasu, a nie nić Ariadny, której trzeba się kurczowo trzymać. RPG o ile sie nie mylę ma między innymi rozwijać wyobraznię zdaje się ?

A I czy II edycja ? Dyskusja przypominająca dzielenie włosa na czworo, lub też ile aniołów czy diabłów (już nie pamiętam ) mieści się na łepku szpilki. Jak tak dalej pójdzie powstanie nowy rodzaj "graczy" - teoretycy sytemu

Wybaczcie, nie chcę nikogo urazić, ale nie macie poczucia, że takie dyskusje są nieco jałowe. Albo inaczej, co chcecie dzięki niej uzyskać, bo na to pytanie nikt mi na razie nie odpowiedział, a powiem szczerze frapuje mnie ?

Pozdrawiam
 
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem