Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2008, 18:27   #47
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Ależ oczywiście że żadne forum nie jest od nich wolne.

Tylko czasami podczas takich dyskusji rozmówcy zapędzają się i dochodzą do absurdalnych (jak dla mnie przynajmniej) wniosków. By daleko nie patrzyć. Równolegle na pewnym forum toczy się takowa w temacie o przeróbkach świata Warhammera.
I prawdę mówiąc zdębiałem czytając wypowiedz jednego z dyskutantów, który twierdzi, że sesja storytellingowa w realiach WFRP to nonsens i wręcz bluznierstwo. Jakby kostki miały jakiekolwiek znaczenie.

Po prostu (takie jest moje zdanie) często podczas takich dyskusji tracimy z oczu to, co w RPG jest podstawą. Zapominamy o relaksie i dobrej zabawie pogrążając się w niezliczone paragrafy, zasady, regułki, roztrząsanie czy tak przeprowadzona akcja była prawidłowa czy nie. A przecież chyba nie o to w sumie chodzi. Forma nie jest taka ważna, czy to I, II czy jakaś autorska odmiana zasad tego systemu. Zasady zawsze dla mnie były raczej szkicem według którego, obraz malowałem sam. W takich odcieniach i barwach jakie mi podobały się i wykorzystując podręczniki, przyznaję tylko w takim zakresie, w jakim było to dla mnie wygodne .

Pozdrawiam
 

Ostatnio edytowane przez Arango : 23-04-2008 o 20:40.
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem