Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2008, 19:36   #36
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
Cread zaprowadził elfa (mimo początkowego sprzeciwu) do ołtarza i udzielił szczegółowych wyjaśnień obu mężczyznom. Ku jego zdziwieniu, nie wydawali się zbytnio przejęci.
- Tak, Galed, mości elf też idzie z nami. To oczywiste. Wizja miała połączyć naszą trójkę. Z pewnością! I nie, nie mam zamiaru czekać do jutra. Nie ma chwili do stracenia. Kto wie, ile czasu potrzebują kultyści? Pomysł z akolitami był dobry, możemy dalej go ciągnąć.
Następnie elf przedstawił swój punkt widzenia. Mag nie dziwił mu się. Nieznajomy mężczyzna, witający go jak starego przyjaciele i wciągający w (powiedzmy to szczerze) szalony plan. Miał słuszność, posądzając ich o najgorsze okropności- jaki miał dowód, że mówili prawdę? Mimo wszystko, jedna kwestia nie dawała Gryfowi spokoju.
W ostatniej chwili zarwał się i krzyknął za elfem, by ten się zatrzymał. Zanim opuści świątynie, powinien wyjaśnić sobie z Gawrynem jedną kwestię.
- Nie wiem, czego szukasz, ale „myśliwski pokój” jest jakoś związany z tym, czego szukasz tu, w świątyni. Musisz uważać, świątynia jest mroczna. I potrafi się sobą zaopiekować.- wyszeptał, przypominając sobie treść przepowiedni.
- Cieszę się, że u Emilii wszystko w porządku- rzucił głośniej, by odwrócić od siebie potencjalne podejrzenia. Na zakończenie uścisnął elfowi rękę. Następnie wrócił do ołtarza.
-Jeszcze tylko jedna litania- rzekł błagalnym tonem do arcykapłana. Póki co, miał większy problem niż świątynia. Edukację krasnoluda
-Galedzie, mam pytanie-wyszeptał, udając modlitwę-co wiesz o Sztuce?
W razie czego, stopień wiedzy towarzysza na temat nauk mistycznych mógł przesądzić o życiu i śmierci. Trzeba było zaradzić potencjalnej wpadce.
 
Kaworu jest offline