Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2008, 21:31   #86
Hellian
 
Hellian's Avatar
 
Reputacja: 1 Hellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwuHellian jest godny podziwu
Uciekała przed ogniem. Kilka razy się potknęła w wielkich zaspach które wiatr usypywał w całym mieście. Przed oczyma miała palącą się ciężarówkę i budynek. Eksplodujący blok mieszkalny. Żeby tyle... jednym gestem? Powoli w umyśle Gwen miejsce paniki, atawistycznego strachu przed ogniem, zajmowało nowe jeszcze gorsze uczucie. Przerażenie. Kilka godzin bez nadzoru, kiedy wreszcie odpowiadała za wszystko w swym nieżyciu sama, zmieniło się w piekło. Kim my jesteśmy? Naprawdę złem wcielonym? Przed oczami stawała jej twarz upartego chłopca, który nie chciał posłuchać jej rozkazu. Twarze w oknach. Twarz właściciela kurtki. Ludzie, których już nie ma, bo spłonęli żywcem. I wiedziała, że był tylko jeden powód dla którego to się stało. Oni. A raczej my. Nieludzie. Potwory, których być nie powinno.
Może naprawdę szaleństwo było jedyną metodą by to znieść?
Znowu płakała. Wytrzymała te lata niewoli, ucieczek i ukrywania się. A teraz, jedna słodka noc wolności miała ją pokonać?
Nadal biegła. Zatrzymała się, gdy zdała sobie z tego sprawę. Co ze mną będzie? Co robić?
Wtedy nadjechała odpowiedź.
Bmw Kristofera było w strasznym stanie. Jej ojciec też. Patrzyła na zwęgloną rękę i nie czuła już nienawiści. Tylko żal.
Tym jestem, prochem, wampirem, docierało do Gwen. I nagle wcale nie wydawało się to śmieszne.
Kiedy Kristofer wydał jej rozkaz, odpowiedziała bardzo spokojnie.
- Nie. Muszę coś jeszcze zrobić.
Zapadła cisza.
- Przykro mi, że jesteś ranny, ale dobrze by było, gdybyś odpowiedział mi na kilka pytań. Teraz.
- Dlaczego? – zapytała i zdała sobie sprawę, że nie musi nic dopowiadać, że to dlaczego zawiera wszystko; dlaczego ja, dlaczego się ukrywam, dlaczego uciekamy i kłamiemy cały czas?
- Odpowiedz – wydała ojcu rozkaz.
 
Hellian jest offline