Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-04-2008, 16:11   #6
Harv
 
Harv's Avatar
 
Reputacja: 1 Harv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie cośHarv ma w sobie coś
Wg podręcznika (strona 275) ghul powstaje jeśli w jego organizmie jest krew wampirza. Tyle, że aby ghul nadal był ghulem potrzebuje mieć przynajmniej 1 PK w krwiobiegu. Aby być związanym więzami krwi trzeba trzy razy skosztować krwi jednego wampira. Spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat - że musi być ona podana podczas trzech kolejnych nocy, że więzy krwi powstają jeśli kiedykolwiek w życiu wypije się trzy razy krew tego samego wampira, albo po prostu w sensownym odstępie czasu nawet podczas jednej nocy się jej skosztuje.

Taka postać związana więzami krwi jest pełna absolutnego oddania dla swojego pana. Tak jakby była w nim zakochana po uszy. Faktycznie może nie zrobi wszystkiego, ale na pewno bardzo dużo. Na stronie 52 podręcznika głównego jest napisane, że krążą pogłoski o ghulach którzy zabili swoich panów i polują na innych kainitów aby pić ich krew.. Ale należy mieć na uwagę, że ghul związany więzami krwi to nie tylko fan swojego pana, ale jakby wyznawca. Dobrze traktowany będzie wiernie służył, jeśli się go gnębi to może po pewnym czasie pojawić się iskierka buntu. Można przezwyciężyć więzy krwi, ale jest to bardzo trudne (s. 218).

A jak tu sprawić, aby ghule były mniej przydatne? Np. mogą zacząć się nawzajem nienawidzić, walczyć o przychylność pana, naruszać Maskaradę i ściągać inne problemy na głowę swojemu panu, nieopatrznie zdradzać jego tajemnice.. Opcji jest dużo
 
__________________
Nie chcę ukojenia, które mogłoby mi odebrać skruchę, nie pragnę uniesień, które wbiłyby mnie w pychę. Nie wszystko, co wzniosłe, jest święte, nie wszystko co słodkie - dobre, nie wszystko co upragnione - czyste, nie wszystko co drogie - miłe Bogu.
Harv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem