Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-10-2005, 21:18   #15
LMGray
 
LMGray's Avatar
 
Reputacja: 1 LMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnieLMGray jest jak niezastąpione światło przewodnie
Drogi Darkenie

Moim zdaniem ludzie kupują podręczniki do DnD, ponieważ są najbardziej rozreklamowane i najłatwiej je dostać w zwykłych księgarniach. Oprócz tego system oparty na d20 jest raczej bardzo łatwy i jeżeli ktos zaczyna grać w RPG jest on jak najbardziej właściwy. Sam grałem przez trzy lata w DnD i muszę przyznać, iż byłem bardzo zadowolony. Jednakże wydaje mi sie, iż właśnie temu systemowi brakuje tego odpowiedniego klimatu. Czy nastrój w DnD może równać się z sesją prowadzoną w półmroku, z świeczkami, delikatną gotycką muzyką w systemie takim jak Wampir, czy Legenda 5 kręgów? Chyba nie.
Chodziło mi właśnie o to, iż podręczniki do tego najpopularniejszego systemu sa ciekawe, ale brakuje im klimatu, natomiast systemy mniej komercyjne, sa przeważnie bardziej nastrojowe.
Tak samo jest z nową edycją Warhammera, jest napisany prostym językiem i opierający sie na jeszcze łatwiejszym systemie, ale odebrano mu to co najważniejsze --> Nastrój.
 
__________________
"Niektórzy patrzą na świat i pytają: Dlaczego?
Inni patrzą na swoje marzenia i pytają: Dlaczego nie?"
George Bernard Shaw
LMGray jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem