Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2008, 21:19   #114
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
Adren tylko roześmiał się w głos.

- Bredzisz moja panno tłumaczyłem wielokrotnie, dlaczego tak jest. Prawo Szlacheckie jest skodyfikowane i jest na równi z Dekretami Imperialnymi, które są ponad Prawem Imperium. Prawo Imperium dotyczy tylko przestępstw pospolitych popełnianych przez pospólstwo, czyń tak dalej, a wylądujesz również w wieży jako osoba podejrzana o podszywanie się pod szlachcica, bo nie wiem jak można nie wiedzieć takich podstaw. W podobny sposób wszak jest stworzone prawo szlacheckie w Kislevie, nie wiem jak rodzina mogła zaniedbać tak ważnych praw w edukacji panienki. Nie wiem, czemu też zrzuciła ten garb na moja osobę. Jedynymi prawami, które obowiązują wszystkich i wszędzie to Prawa Kardynalne, chociaż postępowanie jest zależne od statusu, ale wyroki takie same. Przedstawię ci to Klaro ku nauce: zdrada Imperium, uprawianie czarnoksięstwa, oraz wyznawanie bóstw chaosu.

Potem zwrócił się do kapłana.

- Panie nie zważaj na słowa tej młódki, chociaż jest chyba szlachcianką zupełnie się na prawie nie zna. Nawet nie wie, jakich to niegodziwości w porównaniu z Imperium dokonują bojarzy tam u nich w Kislevie, o przestarzałej Bretonii nie wspominając. – poczym dla uspokojenia nerwów pyknął z fajeczki.
„Mnie na przykład nie przyszłoby na myśl rozrywać kogoś końmi za zniewagę, albo nabijać na pal lub żywcem ze skóry obdzierać. Zabić szybko i czysto to tak ale męczyć nigdy - brrrry przestarzały Kislev.”
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline