Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2005, 04:33   #60
Hood
 
Reputacja: 1 Hood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłośćHood ma wspaniałą przyszłość
Postanowiłem zamieścić historię pewnej postaci... Kto ją zna ten korzysta :P Może coś się z tego wykluje? Jakiś pomysł?

Jest to najdziwniejsza historia jaką wymyśliłem, a to dlatego, że jest to pierwsza i jedyna historia postaci, w której to, kim jest postać w 90% wynika z tego skąd sią wywodzi oraz dokąd przynależy, czy jaka jest jej rola/pozycja w społeczeństwie. Dotychczas historie zawsze określały niezwykłe losy bohaterów, którymi potem grałem... Tym razem jest inaczej. Historia, którą zaprezentuję to właściwie nie historia, a obraz rodzimych stron postaci... Sama postać? Cóż... Jest typowym przedstawicielem swego ludu, a dotychczasowe życie również było... Typowe...
Przynajmniej na samym początku

Angus (O’)Connor Laograine Mac Connall de Danaan Daughnabbitt
Drugie dziecko Connall’a de Danaan z klanu Doughnabbitt. Pierwszy, najstarszy syn wedle zwyczaju zostawał druidem, drugi kowalem - jednak starszy brat Angusa zaginął podczas jednej ze swych wypraw. Kiedy uznano, go za zmarłego, to na Angusa spadło objęcie funkcji druida. Postawił sobie również za cel odnaleźć brata lub dowiedzieć się, w jaki sposób zginął i pomścić jego śmierć. Pragnie również wskrzesić wyblakłą już chwałę swojego klanu, tak, aby mógł on ponownie ubiegać się o objęcie przywództwa ludu gór. Jako że pochodzi z dumnego klanu nieustraszonych wojowników bój jest jego żywiołem - drogą ku chwale oraz sile.
Klan Doughnabbittów jest jednym z najstarszych i największych klanów, mieszkańców gór. Jego duma, męstwo i spryt owiane są już legendami. Podobnie jak upodobanie (wspólne dla wszystkich mieszkańców gór) do muzyki i dźwięku dud. Każdy Doughnabbitt obowiązkowo uczy się grać na dudach od małego (nawet jeśli nigdy tej sztuki nie opanuje w jego sercu zawsze rozbrzmiewać będą ich dźwięki).
Jak wszyscy mieszkańcy gór tak i Doughnabbitt’owie zajmują się kowalstwem, kamieniarstwem, pasterstwem, żeglarstwem oraz warzeniem trunków nie znajdując sobie w tych dziedzinach równych (podobnie jak w wojaczce i pijatyce).
Mieszkańcy gór utrzymują dobre i pełne sympatii kontakty z krasnoludami, a choć niezwykle rzadko spotykają elfy, darzą ich ogromnym szacunkiem. Zazwyczaj z wzajemnością.
Pomimo, iż niektóre rody toczą ze sobą waśnie, w obliczu zagrożenia klanu wszyscy jednoczą się, zwieszając swoje zatargi na czas zagrożenia, co uchwala się przed radą starszych. Podobnie jest, gdy zagrożony jest cały lud mieszkańców gór – wtedy rada uchwala pokój między klanami i wszyscy wyruszają na wojnę. Nawet kobiety, starcy i dzieci.
 
Hood jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem