Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-05-2008, 19:32   #126
Cedryk
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 1 Cedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputacjęCedryk ma wspaniałą reputację
„Jak zawsze dworuje sobie mój Alfred, ale jak się można na staruszka gniewać”. Uśmiechnął się do niego.

- Mój Drogi Alfredzie wiesz, iż do wielu twoich próśb mogę się przychylić, lecz nie wtedy, gdy zostałem wielokrotnie obrażony przez tego krasnoluda. Pogwałcił on wszystkie prawa szlacheckie. Nazwał mnie, a przez to wszystkich korzystających z szampierzy tchórzami. Nie będę też podróżował z tamtą pannicą co, do której ma poważne przypuszczenia, iż nie jest tym, za kogo się podaje. Nie chciała się sama udać do stryja Nataniela, którego zresztą znasz, to zostanie tam odtransportowana pod strażą. Poczeka sobie, aż wszystkie papiery zostaną przekazane pomiędzy Imperium, a Kislevem może to ją czegoś nauczy, o ile oczywiście nie jest oszustką. W jednym masz racje musimy już ruszać.


Po tych słowach odwrócił się do kapłana.

- Czas nam wyruszać, przemowa Alfreda wzruszyła mnie, więc tak jak prosiłem tylko uwięź tego szalonego krasnoluda na tydzień. Wszak prawo szlacheckie zostało złamane, a kara za to jakaś musi być. Mam prośbę mości Schultz, co do panny Klary istnieją podejrzenia, co do podszywania się pod szlachciankę, do czasu jednak rozpatrzenia tego przez sąd senioralny i wymianie pism pomiędzy Imperium, a Kislevem można by ją potraktować łagodnie. W zasadzie powinna przebywać w więzieniu jako plebejka, ale mam prośbę, za którą odwdzięczę się ja, oraz moja rodzina Kultowi Sigmara. Odeślij ją jak sugerowałem do mojego stryja, a jej wuja Nataniela pod dobrą strażą, eskortą.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nie ulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974
Cedryk vel Dumaeg czasami z dopiskiem 1975
Cedryk jest offline