Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2008, 16:51   #124
Durendal
 
Reputacja: 1 Durendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputację
Carlos słysząc pytanie uśmiechnął się delikatnie. Wpatrzył się w ciemność i zamyślił. A potem zaczął mówić cichym głosem.
-Każdy z nas ma dwie natury, dwie niepodzielne części duszy. Jasną i ciemną, dobrą i złą. Zazwyczaj wybieramy którąś z nich tłumiąc i tłamsząc tę druga. Ale nie da sie tego zrobić w pełni, nigdy. Widziałem już bandytów i morderców przygarniających porzucone niemowlę, widziałem tez przykładnych mężczyzn mordujących ledwo narodzonych potomków poczętych z nieprawego łoża by ocalić własne dobre imię. Widziałem mądrych władców którzy sami żyjąc w luksusie spychali swych podanych w nędzę podatkami. Widziałem wojny i pogromy. Kiedy miałem może sześć lat widziałem tłum zwykłych mieszkańców Sewilli mordujących w pogromie cygańskie kobiety i dzieci, katujących mężczyzn. Służyłem za narzędzie tym którzy poświęcając się swej dobrej stronie nie chcieli kalać własnych rąk krwią której łaknęła ta zła strona. Po tym wszystkim uznałem, że jedynym sposobem by żyć dobrze i w zgodzie z samym sobą jest pogodzenie tych dwóch natur. Uważasz, że jesteś teraz istota skazaną na zło? Uważasz, że ja również taki jestem? To nie prawda. Nasze ciała i istota naszego życia zmieniły się ale to nie znaczy, że została nam tylko ciemna strona. Niektóre kwiaty rozkwitają tylko w nocy, tylko w nocy da się podziwiać piękno gwiazd i srebrne światło księżyca. Pytasz dlaczego nie dałem Ci możliwości wyboru? Z czystego egoizmu. Chcę byś była zawsze ze mną. Zawsze. Zaryzykowałem nawet to, że mnie znienawidzisz. Ja także nie planowałem swojej zmiany ale zaakceptowałem ją. Jestem tym kim jestem. Dzieckiem nocy, tworem z jej materii. Rozumiem ją teraz lepiej niż kiedykolwiek i kocham bardziej niż kiedykolwiek. Pomimo ograniczeń i obowiązków które to na mnie nakłada czuję się wolny a kiedy ty jesteś blisko także szczęśliwy.
Ciche słowa płynęły w mroku. Filozofia życia prostego człowieka zmienionego w niezwykłą istotę... Może wielcy filozofowie wyśmialiby ją ale Carlos tak właśnie widział świat. Czuł drżące ciało Lialam tuż obok siebie i czekał na jej odpowiedź. Odpowiedź na pytanie którego nie sformułował a jednak był pewien, że ona je zrozumie.
 
__________________
Oj Toto to już chyba nie jest Kansas...
"Ideologia zawsze wynika z przyczyn osobistych, ja nie podaję wrogowi ręki chyba, że chcę mu połamać palce"
Durendal jest offline