Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-05-2008, 21:57   #48
MigdaelETher
 
MigdaelETher's Avatar
 
Reputacja: 1 MigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwuMigdaelETher jest godny podziwu
KISS Ewolucja:

Krótka Informacja Systemowo Sesyjna stworzona przez Yarota jest moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem, jednak obejmuje tylko aspekt komunikacji MG gracze, pomijając relacje, interakcje i oddziaływanie między graczami. O co mi chodzi ? Podam przykład :

MG

All (K) – inicjał gracza

Weszliście do małego domku, chodzicie po izbie. Przyglądacie się dziwnym specyfikom ustawionym na półkach. Nagle Kurt dostrzega małe drzwiczki, częściowo zasłonięte kotarą.

Od razu widać, że dalszy rozwój przygody zależy od postępowania postaci Kerma, ale…

Kerm

Kurt zebrał się na odwagę i podszedł do drzwi. Przystanął na chwilę i zapytał Andreasa
- Idziesz ze mną?

Akcja została automatyczne przeniesiona na postać Yarota i teraz od jego reakcji zależy ciąg dalszy.
Proponuje aby gracze zaznaczali takie rzeczy w następujący sposób:

Kerm

Do Y ( inicjał gracza )

Kurt zebrał się na odwagę i podszedł do drzwi. Przystanął na chwilę i zapytał Andreasa
- Idziesz ze mną?

Dzięki temu unikniemy sytuacji w stylu : - Eeee to ja miałem odpisać? Na mnie czekaliście, to do mnie się zwracałeś? itd… Wszystko będzie jasno i przejrzyście.

Ponad to proszę, jeśli ktoś planuje wyjazd, dłuższą absencję o zostawienie krótkiego info na PW z deklaracja co jego postać robi tzn:

jeśli grupa idzie to, idę z nimi - lub – jeśli coś nas zaatakuje uciekam i ukrywam się

Takie rzeczowe deklaracje ułatwią mi sprawę kiedy będę zmuszona pokierować Waszą postacią. Nie będziecie mieć pretensji, że Wasza postać nie zrobiła by tego czy tamtego albo, że zostaliście wykluczeni z akcji i nie wiecie jak do niej wrócić.

To by było na tyle, pozdrawiam Migdał
 
__________________
Zagrypiona...dogorywająca:(
MigdaelETher jest offline