Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2004, 13:35   #38
fleischman
Administrator
 
fleischman's Avatar
 
Reputacja: 1 fleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputację
Postanowiłem wszkrzesić ten temat.
3.11 byłem na wycieczce ze swoją klasą. Zwiedzaliśmy miejsca kultu różne (synagoga, meczet i cerkiew). A dzisiaj, czyli 5.11, rozmawialiśmy na godzinie wychowawczej o odczuciach. Ogólnie wynikło z tej rozmowy to, że uważali religijność i stwianie religii jako wyznacznika sposobu życia za przestarzałe, nieżyciowe. Uważali , że to religia jest dla człowiek a nie człowiek dla religii. Np. krytykowali to, że dla muzułman ważniejsza jest modlitwa i post niż praca. Religie, które wymagają czegoś więcej od swoich wyznawców, uważali za złe, a takie, które zezwalają praktycznie na wszystko za dobre, ponieważ "nie przeszkadzają".
Tak chciałem się zapytać was. Czym jest dla was religia? Dodatkiem, ciężarem, czymś ważnym? Czy odczucia mojej klasy wg was pokrywają się z ogólnym zdaniem ludzi?
 
fleischman jest offline