Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-05-2008, 00:57   #22
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Jeśli dobrze zrozumiałem problem, to pytasz jak spisać na papier scenariusz, który zakłada:
1. Różne możliwości wykonania zadania głównego (dajmy na to trzy)
2. Zadania poboczne, które:
a) mają coś wspólnego z głównym wątkiem;
b) nie mają z nim nic wspólnego.
Podpunkty a i b nie wykluczają się nawzajem

W takim wypadku polecam tzw. mapę myśli. Jest to graficzne przedstawienie różnych wynikających z siebie nawzajem zjawisk/rzeczy/pojęć. W Twoim przypadku będą to następujące etapy sesji.
Przykładowa mapa myśli (z wikipedii):
Grafika:MindMapGuidlines.JPG - Wikipedia, wolna encyklopedia

Oczywiście nie musisz zaczynać od środka kartki i nawet to odradzam. Zakładając że masz trzy różne możliwości przejścia scenariusza, proponuję użyć trzech kolorów (zielony, niebieski i czerwony na przykład), ponieważ na początku drzewko rozgałęzi Ci się na trzy części.

Oczywiście na mapie myśli piszesz tylko symbolami, np. liczbami akcje które w danej chwili powinny się wydażyć u graczy, a legendę do symboli napisz na innej kartce.

Jeśli chodzi o zadania poboczne, to ja proponuję tak zrobić: Na oddzielnej kartce je wypisuj uwzględniając przy każdym:
1. Imię BN, który ów zadanie daje
2. Okoliczności w których zadanie jest "do wzięcia" (pomiń ten punkt jeśli jest zawsze do wzięcia)
3. Co trzeba w nim zrobić (to będzie najdłuższe, bo w tutaj zawiera się dokładny przebieg zadania - czyli jaki jest problem, z jakimi przeciwnikami się gracze spotkają, gdzie trzeba iść itp.)
4. Przewidywane nagrody.
5. To wszystko
Ja w ten sposób od dawna opisuję zadania poboczne i miałem już kilka sesji gdzie gracze zamiast robić zadanie główne, bawili się tymi pobocznymi. Określam to mianem "cRPG na sesji", bo zazwyczaj w cRPG jest od groma zadań pobocznych

To chyba tyle... mam nadzieję że pomogłem. W razie niejasności śmiało pytaj czy tutaj czy na PW ( w drugim wypadku masz większą szansę że odpiszę, bo do tego tematu mogę zapomnieć wejść... )
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem