Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-05-2008, 10:25   #1
Howgh
 
Howgh's Avatar
 
Reputacja: 1 Howgh jest po prostu świetnyHowgh jest po prostu świetnyHowgh jest po prostu świetnyHowgh jest po prostu świetnyHowgh jest po prostu świetnyHowgh jest po prostu świetnyHowgh jest po prostu świetnyHowgh jest po prostu świetnyHowgh jest po prostu świetnyHowgh jest po prostu świetnyHowgh jest po prostu świetny
[Książka] Mroczna wieża



__________
________
______
____
__

Na całą (sagę?) składa się łącznie 7 książek.

1. Roland.
2. Powołanie Trójki.
3. Ziemie Jałowe.
4. Czarnoksiężnik i Kryształ.
5. Wilki z Calla.
6. Pieśń Susannah.
7. Mroczna Wieża.



Autorem jest nie kto inny, jak sam (imo) mistrz "Stephan King".
Sagę tą pisał pod pseudonimem - Bachman Richard.


O czym jest książka? W wielkim, niesprawiedliwym i nie mogącym oddać całego klimatu skrócie:

Roland, ostatni rewolwerowiec (nie, to nie Western ) poszukuje Mrocznej Wieży. Chce się do niej "dostać" z powodu:

1. To jego ka. (coś jak przeznaczenie)
2. Cały świat, a właściwie wszystkie światy, rozpadają się. Tylko gdy dotrze do Mrocznej Wieży będzie mógł coś z tym zrobić.



Po kolei:
Roland ściga Waltera, niebezpiecznego "Człowieka w Czerni", potężnego czarownika. Gdy wkońcu go dopada (poświęcając na to małego chłopca, którego pokochał (jak ojciec!)) odbywa się między nimi długa rozmowa. Po rozmowie, Roland rusza w drogę. Powołuje (jak? Przeczytaj ) jako swoich towarzyszy Deana, Jake i Susannah z Nowego Jorku.
Jako ka-tet, czyli osoby powiązane ze sobą przeznaczeniem, ruszają na wspólne poszukiwanie Mrocznej Wieży.

Streściłem tutaj 2 pierwsze tomy.
Nie musze chyba mówić, że lepiej przeczytać, bo ten skrócik naprawde nie zastąpi samej książki.



Osobiście jestem teraz na piątym tomie "Wilki z Calla." i jestem bardzo "wciągnięty" w całą historię.


Dla mnie dodatkowym plusem jest to, że S.K. nie pisze "pod publikę". Co przez to rozumieć? Cała historia nie jest napisana tak, że trzyma w napięciu 24h na dobę. Zdarzają się czasem nudniejsze momenty, czasem jakieś przemyślenia filozoficzne itp. S.K pisze po prostu jak chce, tak jak mu pasuje.


Gdybym miał porównać do czegoś tą opowieść, to najbliżej by jej było chyba do... Geralt'a z Rivii i jego świata. Tak, są tutaj czasem te ciętę teksty, czy też "seks to sposób na zdobycie czegoś", jeżeli rozumiecie co mam na myśli...


Na koniec:
Serdecznie polecam te książki wszystkim fanom Sapkowskiego i innej fantastyki.
Naprawdę warto!

____________



Teraz czekam na wypowiedzi, krytykę i na wszystko inne, na co macie ochotę. 8)
 
__________________
Nigdy nie przestanę podkreślac pewnego drobnego, instotnego faktu, którego tak nie chcą uznać Ci przesądni ludzie - mianowicie, że myśl przychodzi z własnej, nie mojej woli...

Ostatnio edytowane przez Howgh : 18-05-2008 o 11:12.
Howgh jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem