Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-05-2008, 11:38   #4
M.M
 
M.M's Avatar
 
Reputacja: 1 M.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
I zastanawiałem się który bohater (Roland czy Geralt) jest ciekawszy. Ogólnie wg. mnie są bardzo do siebie podobni. Geralt chyba mimo wszystko ma więcej skrupułów i moralności
Myślę, że porównywanie tych dwóch bohaterów mija się z celem Zarówno Wiedźmin jak i Mroczna Wieża to dzieła literatury na skalę światową. Obydwaj posiadają inną specyfikę, a podczas ich "przygód" poruszane są różne tematy (choć niektóre są do siebie bardzo zbliżone). Dlatego też nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy któryś bohater jest ciekawszy.

Co do samej Mrocznej Wieży. Co tu dużo mówić... Saga nr.1 w moim osobistym rankingu. Lektura, której nie zapomnę nigdy, a wiele razy będę ją sobie przypominał. Książka bezsprzecznie trudna. Na pewno nie powinien po nią sięgać ktoś kto myśli, że to "powieść fantasy". To wielka epopeja przyjaźni, zagubionej moralności, nieustannych wątpliwości, podejmowania decyzji, wreszcie zaś poświęcenia. Oprócz tego bajecznie nakreślona opowieść, w której różnorakie motywy wręcz hipnotyzują czytelnika (pociąg Blain i jego zagadki, czy drzwi na plaży, żeby wymienić tylko dwa). Dzieło pełne odwołań do dziecięcych baśni, które nie tylko je zniekształca, ale i nadaje dodatkowy, głębszy sens, kryjący się za na pozór infantylnymi prawdami. Wszystkie siedem tomów to kopalnia cytatów, które sprawiają, że deszcze przebiegają mi po karku. Postać Rolanda to majstersztyk sztuki pisarskiej. Nie można opisać go w kilku zdaniach, więc zainteresowanych odsyłam do lektury. Cała Saga jest dla mnie wzorem do naśladowania. Wzorem, którego nigdy nie prześcignę...

(Fani Mrocznej Wieży... Zajrzyjcie do mojego podpisu )
 
__________________
Wiejski filozof.
M.M jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem