Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-05-2008, 21:37   #48
Smoqu
 
Smoqu's Avatar
 
Reputacja: 1 Smoqu jest na bardzo dobrej drodzeSmoqu jest na bardzo dobrej drodzeSmoqu jest na bardzo dobrej drodzeSmoqu jest na bardzo dobrej drodzeSmoqu jest na bardzo dobrej drodzeSmoqu jest na bardzo dobrej drodzeSmoqu jest na bardzo dobrej drodzeSmoqu jest na bardzo dobrej drodzeSmoqu jest na bardzo dobrej drodzeSmoqu jest na bardzo dobrej drodzeSmoqu jest na bardzo dobrej drodze
Aureliusz podążył bez słowa za krasnoludem, przeszedł przez iluzję i zszedł za nim do piwnicy.

"A jeśli to zasadzka?" przemknęło mu jeszcze przez głowę. "Cóż, kto nie ryzykuje, ten nic nie osiąga. A ja potrzebuję informacji." Dla informacji był gotów zaryzykować wiele. Tym bardziej, że ten krasnolud wydawał się dysponować potężnym wsparciem lub umiejętnościami.

Słysząc wstęp, uśmiechnął się szeroko do krasnoluda ... a może do swoich myśli.

- Rozumiem Twoje podejście. Jednak chyba nie jesteś aż tak naiwny, żeby sądzić, że teraz Twoje zdrowie i życie nie jest w jakiś sposób związany z moim ... i moich towarzyszy. Domyślam się, że to Ty w jakiś sposób przeszkodziłeś temu stworowi w zrealizowaniu do końca swoich zamiarów, czyli uśmiercenia nas. Zauważyłem również efekt starcia dwóch potężnych zaklęć w kącie, gdzie ta istota siedziała. Zapewne znów Ty zablokowałeś próbę dostania się w to miejsce kogoś z zewnątrz. Być może nawet tego stwora. Więc znów przeszkodziłeś w realizacji jego planów. Chyba nie myślisz, że pozbywając się nas z Twojej karczmy spowodujesz, że to coś zapomni o Tobie? Jak załatwi porachunki z nami bez wątpienia przypomni sobie również, kto mu przeszkodził w załatwieniu tego, gdy byliśmy nieprzygotowani.

Starzec oparł się o swój kostur.

- Chcę Ci zwrócić jedynie uwagę, że już jesteś zaangażowany w sprawy, które przerastają nas wszystkich. I powinniśmy połączyć siły i wiedzę, aby się temu przeciwstawić i uratować nasze skóry. Dlatego proszę Cię, powiedz mi, czy wiesz coś więcej na temat tego stwora? I opowiedz, co tak naprawdę się stało, gdy straciliśmy świadomość? Czy moje wnioski są prawdziwe? A może jest coś, co mógłbyś dodać od siebie, a co jest istotne w tej sprawie, według Twojej oceny, a co umyka mojemu rozumowaniu. Jestem gotów odpowiedzieć również na Twoje pytania, o ile jakieś będziesz miał.

Aureliusz patrzył uważnie na karczmarza oczekując odpowiedzi i potwierdzenia (lub zaprzeczenia), że jego domysły są słuszne ...
 

Ostatnio edytowane przez Smoqu : 19-05-2008 o 21:41.
Smoqu jest offline