Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-05-2008, 16:08   #9
Aveane
 
Aveane's Avatar
 
Reputacja: 1 Aveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumnyAveane ma z czego być dumny
Ekhm, ekhm... Celowo nie dałem opcji pośredniej, choć sam bym taką zaznaczył. Chcę wiedzieć, który z tych dwóch elementów uważacie za główny aspekt capoeira.
Ktoś nawet kiedyś powiedział o capoeira: "Najpiękniejsza ze sztuk walki, najgroźniejszy z tańców"

Cytat:
Napisał Verax
Poza tym czy zawodnicy czasami nie posługują się jakoś bronią czy cuś (np. jakieś takie miecze dziwne ze wstęgami?). No i ten element, z kolei przemawia za tym, że jest to walka...
Jedynym przedmiotem, z którym się spotkałem, by był w ręku capoeiristas podczas jogo, to krótki kij bambusowy. Jednakże jest on wykorzystywany przy maculele, co jest już typowym tańcem

Co do uznania 'nieprzydatności' capoeira w walce wręcz. Podczas ostatniego seminarium jeden z trenerów wyszedł z roda ze złamanym nosem. Do tego przez kilka dni miał problem, żeby usiąść. Więc skoro doświadczony capoeirista mógł zostać przez te 'nieprzydatne' kopnięcia dość mocno poszkodowany, to dlaczego nie może tak samo stać się z kimś, z kim prowadzimy 'normalną' walkę?
 
Aveane jest offline